MüzikMüzik Haber

Sosyal Medya Paylaşımıyla Tepki Alan Linet Açıklama Yaptı

İsrail kökenli Türk vatandaşı ünlü şarkıcı Linet, sosyal medya üzerinden kendisine gelen tepkilere yanıt verdi.

Linet’in, İsrail’in Filistinli sivillere yönelik hastane saldırıları hakkında herhangi bir yorumda bulunmaması, bazı kişilerin tepkisini çekti. Ünlü yapımcı Erol Köse, Linet’i “Bu toplara hiç girme” şeklinde uyardı.

İsrail kökenli Türk vatandaşı ünlü şarkıcı Linet Mor Menashe, sosyal medya hesabından “Hamas katildir” şeklinde bir paylaşımı alıntıladı.

Paylaşımı sonrası bazı kesimlerin tepkisiyle karşılaşan ünlü şarkıcı, çareyi açıklama yapmakla buldu. Linet, ”Benim de aile bireylerim, küçük yeğenlerim, dostlarım şu an savaşın ortasında. Savaşın kazananı olmaz. Akan kanın dini, dili, ırkı olmaz! Beni de böyle bir konuyla taraf gösterip yargılayıp hedefe koymanın vicdanı olmaz. Yorumlarınızı yaparken sizleri vicdanlı ve sağduyulu olmaya davet ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

İşte Linet’in açıklaması;

Bu kadar acı yaşanırken kendimi ifade etmek zorunda kalmak bile acının başka bir şekli diye düşünüyorum. Ama bunu yapmak zorundayım.

Ben 500 sene önce daha Osmanlı İmparatorluğu zamanında Türkiye’ye gelmiş olan atalarımdan beri bu topraklarda yaşayan yahudi bir ailenin ferdiyim. 30 senedir sanatını bu topraklarda icra eden, ekmeğini bu topraklardan kazanan, bu ülkede vergisini ödeyen bir Türk vatandaşıyım.

Bizler bu topraklarda müslümanı, hristiyanı, yahudisi her zaman dostça, kardeşçe yaşadık, komşuluk yaptık.
Bundan sonra da bu şekilde yaşamaya devam edeceğiz.
Günlerdir devam eden bu vahşeti ben de hepiniz gibi iliklerime kadar yaşadım ve yaşıyorum.
Yapılan bu zulmün, akan bu kanın her iki taraf içinde bir an önce son bulması tek temennimdir.

Benim de aile bireylerim, küçük yeğenlerim, dostlarım şu an savaşın ortasında. Savaşın kazananı olmaz. Akan kanın dini, dili, ırkı olmaz! Beni de böyle bir konuyla taraf gösterip yargılayıp hedefe koymanın vicdanı olmaz.. Yorumlarınızı yaparken sizleri vicdanlı ve sağduyulu olmaya davet ediyorum. Dileğim bir an önce akan kanın durması ve bu savaşın son bulmasıdır. Tüm ölenlere Allah’tan rahmet diliyorum.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu