Müzikonair Spotify 1500 Çalışanını İşten Çıkaracak | Müzikonair
MüzikMüzik Haber

Spotify 1500 Çalışanını İşten Çıkaracak

Müzik ve podcast platformu Spotify, bu yıl içinde işten çıkarma kararı alarak çalışan sayısını azaltmaya devam ediyor.

Müzik ve podcast platformu Spotify, bu yıl içinde işten çıkarma kararı alarak çalışan sayısını azaltmaya devam ediyor. Ocak ve Haziran aylarında toplam 800 çalışanın işine son verildikten sonra şimdi de 1500 çalışan daha işlerini kaybetme riskiyle karşı karşıya.

Spotify CEO’su Daniel Ek, çalışanlara gönderdiği bir mektupta, şirketin maliyetleri düşürmek ve verimliliği artırmak amacıyla bu kararı aldığını belirtti. Ek, geçmişte düşük maliyetlerle daha fazla personel alınmasıyla ilgili olarak, şirketin çıktılarının arttığını ancak bunun büyük ölçüde daha fazla kaynağa bağlı olduğunu ifade etti. Ek, Reuters’a yaptığı açıklamada da şirketin daha yüksek verimlilik için çaba harcamaya devam edeceğini vurguladı.

Bu kararla birlikte, Spotify dünya çapındaki çalışanlarının yaklaşık yüzde 17’sini işten çıkararak maliyetleri kontrol altına alma ve şirketin performansını iyileştirme yolunda adımlar atmayı planlaıyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)