Müzikonair Spotify 2023 En’lerine DMC Damgası! | Müzikonair
MüzikMüzik Haber

Spotify 2023 En’lerine DMC Damgası!

Çevrimiçi dijital müzik dinleme platformu Spotify, 2023 yılı boyunca en çok dinlenen sanatçı, şarkı, albüm ve podcast’leri açıkladı. Pek çok kategoride zirvede yer alan DMC ve label şirketleri öne çıktı.

Çevrimiçi dijital müzik dinleme platformu Spotify, 2023 yılı boyunca en çok dinlenen sanatçı, şarkı, albüm ve podcast’leri açıkladı. Bu yıla Semicenk en çok dinlenen sanatçı oluşu ve en çok dinlenen şarkılar listesindeki ağırlığıyla damga vururken, Simge’nin ‘Aşkın Olayım’ şarkısı yılın en çok dinlenen şarkısına imza attı.

Türkçe Alternatif, NKVT, Yılın Şarkıları, Yılın Çıkışları, EQUAL, Yılın Sanatçıları, #TBT ve Türkçe Pop gibi farklı kategorilerde zirvede yer alan şarkı ve sanatçıların büyük bir kısmının DMC ve çatısı altındaki label şirketlere bağlı olduğu açıkça görülüyor.

DMC Genel Müdürü Samsun Demir, gelen tebrikleri kabul ederken, sanatçılar da dinleyicilerinden aldıkları geri dönüşlerden oldukça memnun.

‘Teşekkür Her Zaman Taraftara’

Bu yıl özellikle DMC etiketi taşıyan Ben Bazen albümünde yer alan Aşkın Olayım şarkısı, Galatasaraylı yıldız forvet Icardi ile ilişkilendirilmesi sonrası listelere kilit vurmuştu. Spotify’da ‘Yılın Şarkısı’ olan Aşkın Olayım ile ilgili bir yoruma kayıtsız kalamayan Samsun Demir, ”Teşekkürler her zaman taraftaradır. Hiç kimse taraftarın benimsemediği bir şarkıyı dinletemez. Aynı şey dinleyiciler için de geçerli” dedi.

 

author avatar
Turuncu Sayfa
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)