Genel Bilgiler

Spotify Çalma Listelerine Girmenin Yolları

Spotify'da her türde müzik dinleyicisine hitap eden binlerce çalma listesi bulunuyor. Peki bu listelere girebilmek mümkün mü?

Spotify’da her türde müzik dinleyicisine hitap eden binlerce çalma listesi bulunuyor. Peki bu listelere girebilmek mümkün mü? Bağımsız yahut amatör olarak nitelendirebileceğimiz bir müzisyen veya şarkıcının popüler çalma listelerinde yer alması için nasıl bir yol izlemesi gerekiyor?

Çevrimiçi olarak müzik dinlemeye olanak tanıyan dijital platformlar arasında en popüler olanlardan biri de hiç kuşkusuz Spotify. Merkezi isveç’te bulunan ancak kısa sürede etkinliğini artırarak dünya çapında en çok kullanıcı sayısına sahip platformlardan biri haline gelen Spotify, ülkemizde de oldukça revaçta.

Spotify Editör Listelerine Nasıl Girebilirim?

Spotify listelerine bir şarkının eklenmesi için öncelikle o şarkının bir plak şirketi yahut dağıtım şirketi aracılığıyla Spotify sisteminde yer alması gerekiyor. Peki Spotify editörleri tarafından oluşturulmuş popüler çalma listelerine şarkı eklemek mümkün mü? Spotify editör listelerine şarkı eklemek için milyonlarca kişinin sizi takip etmesi yahut milyonlarca kişi tarafından şarkınızın dinlemesi gerekmiyor. Mevcut listelerde yer alan birçok yeni isim ve yorumcuların da yer aldığı düşünüldüğünde çok dinlenmenin popüler çalma listelerine girmesiyle doğrudan bir ilişkisi olduğunu söyleyemeyiz.

Spotify Turkey Top 50 Listesinde Nasıl Yer Alırım?

Spotify’ın Türkiye’deki Turkey Top 50 listesi en popüler çalma listelerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Bu listede yer alan birçok sanatçı prestijini artırmanın yanı sıra yeni dinleyiciler tarafından keşfedilebiliyor.

İkinci Yeniler Listesi

Spotify’ın bir başka listesi ise İkinci Yeniler listesi. Bu listede çoğunlukla akustik ve alternatif müzikler yer alıyor. Birçok müzik grubu ve yeni çıkan Rock gruplarının bu listeye adını yazdırdığı görülüyor. Spotify İkinci Yeniler listesine girmek için birçok kriter ve algoritmanın olabileceği akıllara gelse de bilinenin aksine durum tam olarak öyle değil.

Spotify Türkçe Rap Listesine Girmenin Yolları

Son dönemde yükselişe geçen rap müzik de Spotify için müzik listelerinin olmazsa olmazı. Spotify Türkçe Rap listesine girmenin birçok farklı yolu bulunuyor. Şarkınızın Youtube ve diğer dijital platformlarda yer almasının yanı sıra editörlerin kriterleri de beğenileri de bir diğer detay olarak karşımıza çıkar.

Spotify Türkçe Pop Listesine Girmenin Yolları

Dünya çapında en çok dinlenen müzik türlerinden pop müzik de Spotify listelerinde en fazla yer alan türlerden biri diyebiliriz. Spotify Türkçe Pop listesine nasıl girebilirim? sorusunu soranların merak ettiği liste sürekli olarak güncelleniyor. Bu noktada şarkınızın viral olması, sosyal medyada konuşulması, paylaşılması ve geniş bir kitleye hitap etmesinin yanı sıra yapım şirketiniz yahut sağlayacaklarınız iş birlikleri ile bu listelerde yer almanız olasıdır.

Bize Ulaşın

Müzik Onair sanatçılara sunduğu birçok hizmetin yanı sıra Spotify’ın popüler çalma listelerine girmek isteyen sanatçılarla iş birliği sağlayabiliyor ve tüm merak edilen soruları çözüm odaklı cevaplayabiliyor.

Daha fazla bilgi için muzikonair@gmail.com ve WhatsApp üzerinden 0552 685 38 82 numarası ile iletişime geçebilirsiniz.

Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Reklam

Bu İçeriğin Kısa Linki: https://muzikonair.com/oUF73
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.