Müzikonair Spotify Şarkı Yükleme Ücreti Ne Kadar? Şarkınızı Ücretsiz Yükleyin! | Müzikonair
Bilgi Deposu 5N1KGenel Bilgiler

Spotify Şarkı Yükleme Ücreti Ne Kadar? Şarkınızı Ücretsiz Yükleyin!

Müzisyenlerin en çok merak ettiği konulardan biri de Spotify'a şarkı yükleme ücreti oluyor. Spotify'a şarkı nasıl yüklenir ve yükleme ücreti nedir?

Spotify’da olmayan bir şarkıyı nasıl yükleyebilirsiniz? Kendi şarkınızı Spotify’a şarkı yükleme ücreti olmadan yüklemek mümkün mü? Sorunun cevabı: Evet. Mümkün!

Müzik dinleme alışkanlıklarının dijital platformlara yoğunlaşması ile birlikte özellikle son 10 yılda ülkemizde milyonlarca abone sayısına ulaşan Spotify sanatçıların var olmak istediği alanlardan biri. Dünyada olduğu gibi ülkemizde de birçok müzisyen Spotify’da bir arşiv oluşturmak ve dinleyicileri ile burada buluşmak istiyor. Bununla birlikte Spotify üzerinden gelir elde etmek de sanatçıların beklentileri arasında. Spotify, Apple Music, Deezer, Amazon Music gibi pek çok platform temelde aynı mantık ile faaliyetlerini sürdürmektedir. Bir sanatçı bir plak şirketi yahut dağıtım şirketi aracılığıyla eserlerini platforma servis eder ve streaming üzerinden kazanç elde eder.

Spotify’a Şarkı Yükleme Ücreti Hakkında

Her yaştan insanın müzik dinlediği bir servis olan Spotify’a şarkı yükleme ücreti yoktur. Müzikonair ile iş birliği sağlayarak şarkınızı ücretsiz olarak Spotify gibi servislerde yayınlayabilir ve herhangi bir komisyon ücreti olmadan gelir elde edebilirsiniz. İsveç merkezli müzik dinleme platformunun albüm ve şarkı yayınlama politikası şimdilik bağımsız müzisyenler için plak şirketleri ve dağıtım şirketleri üzerinden oluyor. ABD’de test aşamasında olan üçüncü parti kişi ve kurumlar olmadan şarkı yükleme politikası henüz ülkemizde faaliyette değil. Bu durumda bir plak şirketi yahut dağıtım şirketi ile çalışmanız kaçınılmazdır.

Spotify’a Ödeme Yapmadan Şarkı Yüklenir Mi?

Her yaştan insanın müzik dinlediği bir platform olan şirket profesyonellerin tercihleri arasında yer alır. Spotify’a şarkı yükleme ücreti olmadan yükleme yapmak için Müzikonair ile iletişime geçebilirsiniz. Müzikonair ile iş birliği sağlayan birçok sanatı hem şarkılarını ücretsiz olarak yayınlayabiliyor hem de komisyon ücreti olmadan gelir elde edebiliyor. Bununla birlikte şarkınızın PR çalışmaları yapılıyor ve Spotify listelerine girmek için bilmeniz gerekenler ve püf noktalar konusunda danışmanlık veriliyor.

Şarkılarını, müzik içeriklerini dijital platformlara yüklemek isteyen müzisyenlerin bir müzik dağıtım hizmeti alması önerilir. Bu noktada profesyonellerce hemen her çevrimiçi platformlarda şarkılarınız yayımlanır. Dijital müzik dağıtım hizmeti yasal olarak hakları sizde olan bir eseri bir diğer deyişle şarkıları, dijital platformlara sizin adınıza servis eder. Müzikonair birçok sanatçıya sağladığı dağıtım hizmeti ile bu alanda öne çıkmaktadır.

Spotify’a Şarkı Yükleme Ücreti

Spotify’a şarkı yükleme ücreti konusunda profesyonel dijital dağıtım hizmeti aldığınızda servis sağlayıcınız sizin adınıza dijital platformlara eserlerinizi servis eder ve sizin adınıza gelir toplar. Toplanan gelirden hak ihlali yaşamadan ticari payınızı alabilirsiniz. Aksi takdirde yüksek komisyon ve farklı ücret kesintileri ile karşı karşıya kalmanız muhtemeldir. Güvenilir bir ana label veya plak şirketi hak ihlaline uğramamanız için son derece önemlidir.

Spotify’da şarkı yayınlama ve sanatçı hesabı alma konusunda Müzikonair ile iş birliği sağlayarak kısa yoldan çözüme ulaşabilirsiniz. Birçok sanatçı dijital platformlara şarkı yüklemenin yanı sıra bu platformlarda nasıl öne çıkacağını da merak etmektedir. İşinin ehli kişi ve şirketlerle çalışmanın avantajı burada ortaya çıkıyor.

İlgili içeriğe göz atın!

Bize Ulaşın

Daha fazla bilgi için [email protected] ve WhatsApp üzerinden 0552 685 38 82 numarası ile iletişime geçebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu