Müzikonair Spotify ve Google Arasında Komisyon Anlaşması Yapıldığı Ortaya Çıktı | Müzikonair
MüzikMüzik Haber

Spotify ve Google Arasında Komisyon Anlaşması Yapıldığı Ortaya Çıktı

Spotify'ın Android kullanıcılarına, kendi ödeme sistemlerini kullanarak abonelik kaydı yapmaları durumunda Google'a komisyon ödememe ayrıcalığı sağlayan özel bir anlaşma yaptığı ortaya çıktı.

Spotify’ın  Android kullanıcılarına, kendi ödeme sistemlerini kullanarak abonelik kaydı yapmaları durumunda Google’a komisyon ödememe ayrıcalığı sağlayan özel bir anlaşma yaptığı ortaya çıktı.

Spotify ve Google, Epic ile devam eden dava bağlamında yeni bir ifadeye göre özel bir işbirliği anlaşması yaptı.

Raporlara göre, Spotify Android kullanıcılarına, kendi ödeme sistemlerini kullanarak abonelik kaydı yapmaları durumunda Google’a komisyon ödememe ayrıcalığı sağlayan özel bir anlaşma yapmış. Bu anlaşma kapsamında, Spotify’ın Google Play Store üzerinden yapılan abonelikler için genellikle %15 olarak uygulanan komisyonun yalnızca %4’ünü ödediği belirtildi.

Mahkemede Google’ın ortaklıklar başkanı Don Harrison’ın, Spotify’ın Android telefonlarda sağlıklı bir biçimde hizmet vermesinin telefonların temel amaçlarından biri olduğunu belirttiği ifadeler de paylaşıldı. Anlaşmanın bir parçası olarak her iki şirketin de 50 milyon dolarlık bir “başarı fonuna” yatırım yapmayı kabul ettiği bildirildi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)