Müzikonair Tamer Karadağlı’dan Merve Dizdar’ın Cannes’daki Sözlerine Eleştiri! | Müzikonair
GündemSosyal

Tamer Karadağlı’dan Merve Dizdar’ın Cannes’daki Sözlerine Eleştiri!

Tamer Karadağlı, Cannes'da kazandığı 'en iyi kadın oyuncu' ödülüyle büyük başarıya ulaşan Merve Dizdar'ın konuşmasındaki ifadelerine tepki gösterdi.

Tamer Karadağlı, Cannes’da kazandığı ‘en iyi kadın oyuncu’ ödülüyle büyük başarıya ulaşan Merve Dizdar’ın konuşmasındaki ifadelerine tepki gösterdi.

Antalya Altın Portakal’da ‘En İyi Kadın Oyuncu’ ödülünü alan Nihal Yalçın’ın konuşması sırasında takındığı tavırla tepki toplayan Tamer Karadağlı, bu kez de Cannes Film Festivali’nde kazandığı ödülle Türkiye’yi onurlandıran oyuncu Merve Dizdar’ı hedef aldı. Karadağlı, Instagram hesabından yaptığı paylaşımla Merve Dizdarı eleştirdi.

Karadağlı’nın Instagram’da yaptığı paylaşım şöyle:

“Merve Dizdar’ı aldığı ödülden dolayı yürekten kutluyorum. Gerçekten hem bir meslektaşı olarak hem de bir Türk vatandaşı olarak inanılmaz gurur duydum. Ama konuşması için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Kendisi Fransanın yıllarca işgal ettiği Cezayir için de aynı şeyleri düşünüyor mu? Cezayirli kızkardeşleri için de geçerlimi söyledikleri? Ya da çocukları zorla dağa kaçırılmış Diyarbakır Anneleri için geçerli mi söyledikleri? Yurtdışında böyle bir ödül alırken onu bu ödüle taşıyan bu ülkenin okulları, bu ülkenin televizyon kanalları. Hele ki en popüler işi TRT’de yayınlanan dizisi. Şimdi en popüler işini devletin kanalında yapıp, milyonların kalbini kazanıp, para kazanıp, sonra yurtdışında böyle önemli bir ödül alıp, devletini, ülkesini ilk fırsatta şikayet etmesi bana doğru gelmiyor.”

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)