GündemMüzikSosyal

Tarkan’ın Yıllar Sonra Bile Unutulmayacak Muhteşem 12 Düeti!..

Gerek sanatı gerekse mütevazı hayat biçimiyle çok sevdiğimiz Tarkan pek çok güçlü isimle de hem şarkılarını hem de sesini paylaştı. Onun yaptığı düetler her zaman ses getirdi, müzik listelerini alt üst etti. İşte o isimler….

1. Tarkan’ın Cumhuriyet’in Divası Müzeyyen Senar ile birlikte söylediği “Benzemez Kimse Sana” yıllar boyu unutulmayacak.

2. Tarkan ve Sezen Aksu, 2009’da Diyarbakır’ın Lice ilçesinin Şenlik köyünde koyun otlatırken karakoldan atılan bir patlayıcı sonucu hayatını kaybeden 14 yaşındaki Ceylan Önkol için ‘Ceylan’ adlı şarkıda düet yaptı.

3. Megastar Tarkan ve Diva Bülent Ersoy, öyle bir buluştular ki “Bir Ben Bir Allah Biliyor” ile tabir-i caizse yeri göğü inlettiler.

4. Yine Tarkan’la yan yana gelmesini çok sevdiğimiz bir isim: Sibel Can. Yıllardır dost olan ikilinin ‘Çakmak Çakmak’ isimli şarkısı hala kulaklarımızda.

5. Tarkan, sesine hayran olduğunu her fırsatta dile getirdiği Kibariye’ye ‘Gülümse Kaderine’ isimli şarkısını hediye etti.

6. Megastar Tarkan ve Süperstar Ajda bir araya gelince ortaya muhteşem bir şarkı çıktı: “Yakar Geçerim”. Hatırlarsanız bu düet o dönem müzik listelerinde haftalarca 1 numara kaldı.

7. Tarkan’ın en çok düet yaptığı isimlerden biri, Nazan Öncel. Birlikte ‘Hadi O Zaman’, ‘Hay Hay’, ‘Nereye Böyle?’ şarkılarında harika bir uyum yakaladılar.

8. Pop’un ve Arabesk’in Kralı, ‘Uyan’ isimli şarkıda buluştu. Söz ve müziği Tarkan’a ait olan şarkı Doğa Derneği yararına hazırlandı.

9. Tarkan seneler önce ‘Aacayipsin’ albümünde yer alan ‘Gitme’ adlı şarkıyı, yıllar sonra şarkının sahibi Ümit Sayın’la birlikte tekrar seslendirdi.

10. Emel Sayın’ın 2014’te çıkardığı teklideki 2 şarkıdan biri olan ‘Hep Bana’ isimli şarkı Tarkan’a ait. Tabii ki Tarkan şarkısıyla birlikte sesini de paylaştı.

11. Megastar Tarkan sadece tecrübeli isimlerle düet yapmadı. ‘Ben Sen Olamam’ adlı albümü ile kendini gösteren Emir, Tarkan’dan hem düet hem klip desteği aldı.

12. Tarkan yıllar önce bir de türkü düeti yaptı. Pınar Sağ’ın ilk albümünde ‘Hoyda Yarim’ şarkısına eşlik etti. Pınar Sağ kim derseniz kendisi Arif Sağ’ın gelini olur…

13. Belki de inanmayacaksınız ama Tarkan’ın eşlik ettiği ilk şarkıdır belki de. Tarkan’la birlikte ‘Her Gece’ şarkısı Mirkelam’a uğurlu geldi. Nakaratı dikkatli dinleyin :)

 

Kaynak:Onedio

Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Reklam

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.