Diğer RöportajlarRöportajlar

Texas Houston’dan, Ankara’ya Uzanan Notaların Öyküsü!

Üniversite eğitimine Texas Houston’da başlayıp, ülkemize döndükten sonrada Avukatlık kariyerini devam ettiren, Ankara Barosu'nun genç ve başarılı avukatlarından İbrahim Or ile, MüzikOnair ailesinden Alper Ergez, ziyaret ettiği ofisinde bir çay tadında keyifli bir sohbet gerçekleştirdi.

Üniversite eğitimine Texas Houston’da başlayıp, ülkemize döndükten sonrada Avukatlık kariyerini devam ettiren, Ankara Barosu’nun genç ve başarılı avukatlarından İbrahim Or ile, MüzikOnair ailesinden Alper Ergez, ziyaret ettiği ofisinde bir çay tadında keyifli bir sohbet gerçekleştirdi.

Mesleğim zor, evet tansiyonu yüksek, sorumluluğu çok fazla ve dışardan her ne kadar gri ve siyah renkli görülsede, bir müvekkilin gözlerinde her duygunun yansımaları, kalbin cümleleri var. Ben de müziği bu labirentlerde ruhumun güneş alacağı bir pencere olarak düşündüm hep. Kalbimde bir not defterim oldu, ne zaman, hangi duyguyu hissetsem bir şeyler yazdım. Gün oldu özlem, gün oldu, elem. Uzun yıllar ülkem dışında yaşamanın verdiği buruk hisleri şiirlere, notalara döktüm. Bu yolculuk Dünya Müzik türleri keşfim noktasında geniş bir yelpazeye götürdü beni.

Baktım ki; Pamuk tarlalarında çalışan siyahi köleler duygularını ağıt edip blues ile ifade ederken, Mevlevi müziğinde dini kuramlar ağlamış, Anadolu’da Bozlaklar, Amerika’da HipHop’lar. Ve gördüm ki; müzik cennetin ışıklarından bir huzme dünyaya yansıyan. Önce şiirler yazdım, sonra besteler yapmaya başladım. Gün oldu artık bu duygularımı insanlar ile paylaşmak istedim. Tam da bu esnada hayat karşıma, ülkemizde çok özel şarkılara imza atmış, sektörde haklı bir backrounda sahip başarılı müzik insanları, bestekar GÜRSEL Kardeşleri çıkardı. Hem Avukatlığını yaptığım Levent ve Yusuf Gürsel hocalarım bana sektöre girmem konusunda çok yardımcı oldular. Gerek şarkılarımın tüm müzikal mecralarda yayınlanması, gerek aranjeleri, gerek ise Müzik Meslek Birliği MESAM üyeliğim noktasında yönlendirmeleri ile hız kazanmış bir şekilde faaliyetlerime süreklilik verdim. MüzikOnair takipçilerimiz huzurlarında bana yüce yüreklerini açan Ünlü Bestekarlar GÜRSEL KARDEŞLER, Levent Gürsel-Yusuf Gürsel hocalarıma, kalben teşekkür ederim.

Özellikle tek evladım kızım Lina Prensesime yazdığım LİNA isimli şarkımın son günlerde pek çok radyo, canlı sahne, etkinliklerde çalınması ile hem motivasyonum, hem inancım çokça pekişti.

Bu esnada kurucu Avukatı olduğum Or Hukuk Danışmanlık çatısı altında, her biri alanında uzman olan ekip arkadaşlarım ile, tüm dava konularına bakarken, Fikri Mülkiyet Hakları altında çalışmalarımda devam etmekte. Müvekkilerimin Fikri Mülkiyet ve Telif Hakları ihtilaflarında, Hukuk ve Ceza Mahkemelerinde, Ad hock ve kurumsal tahkim ve arabulucuk kurumları nezdinde temsil işlemlerimde devam etmektedir.

İlerleyen zamanlarda, yüreğimin seslerini daha çok ortaya koyabileceğim müzikal faaliyetlerim için kalp ile, duygu ile eser üretmeye çalışıyorum. Derinliği olan öyküler, şiirler ve melodiler ile kalplere değecek şarkılar yapmanın müjdesini bu satırlar ve MüzikOnair vesilesi ile tüm müzik severlere müjdelemek isterim.

Tüm gönül dostlarına şarkılar kadar güzel, duygu ve esenlikler diler, MüzikOnair ailesine teşekkür ederim. Sevgilerimle.

Röportaj: Alper Ergez | MüzikOnair

 

Reklam

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.