SosyalSosyal Medya

TikTok Türkiye İçin Kararını Verdi!

Kamuoyunda sosyal medya yasası olarak bilinen düzenleme sonrası TikTok da Türkiye'de temsilcilik açacak.

Kamuoyunda sosyal medya yasası olarak bilinen düzenleme sonrası TikTok da Türkiye’de temsilcilik açacak.

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, sosyal medya platformu TikTok’un Türkiye’ye temsilci atayacağını açıkladı.

Sayan, sosyal medya platformları VK ve YouTube’un ardından kısa video paylaşma platformu TikTok’un da Türkiye’ye temsilci atayacağını duyurdu.

“Hayırlı olsun” ifadelerini kullanan Sayan, “Temennimiz diğer sosyal ağ sağlayıcıların da bir an önce temsilcilerini bildirmeleri ve yükümlülüklerini yerine getirmeleri” dedi.

TikTok kararı sonrası resmi web sitesi üzerinden bir açıklama yayımladı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi;

”Faaliyet gösterdiğimiz pazarlarda, kimi zaman aynı fikirde olmasak bile, yerel yasalara saygı göstermeye kararlıyız. Bu nedenle,  bir sonraki adım olarak, yerel bir tüzel kişilik oluşturmak ve Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’ne yerel bir irtibat noktası sağlamak gibi yasaların getirdiği yükümlülüklere uyacağız ve toplumumuzda  yaratıcılığın temelini oluşturan ifade özgürlüğüne olan bağlılığımızı sürdüreceğiz.”

Açıklamanın tamamını okumak için tıklayabilirsiniz

Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Reklam

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.