GündemSosyalVitrin

TikTok’a Çift Dava Birden Açıldı

TikTok'a güven ve mahremiyet nedeniyle çift dava birden açıldı. Platform, konuyla ilgili açıklama yaptı.

Son günlerde kullanımı yaygın olan sosyal medya platformlarında mahremiyet ihlallerinin olduğu haberleri gündemde. TikTok da bu platformların başında geliyor.

Daha önce de defalarca kez konu ile alakalı gündeme düşen TikTok bu son çıkan haberle ilgili açıklama yaptı. TikTok, Amerika Birleşik Devletleri’nin Indiana eyaleti tarafından iki ayrı nedenle dava edildi. Davalardan ilki gençlerin uygunsuz içeriğe maruz kalması nedeniyle diğeri ise tabii ki Çin hükümetinin verilere erişme konusunda açıldı. TikTok ise konuyla ilgili kendini savunan açıklamalarda bulundu.

Indiana, TikTok için açtığı dava için algoritmasının alkol, uyuşturucu madde kullanımı ve cinsellik gibi uygunsuz görülen içerikleri desteklediği ve öne çıkardığını belirtiyor. Ek olarak da sosyal medya platformunun Çin hükümetinin hassas tüketici bilgilerine erişmesi konusunda da yeteri kadar bilgi vermediğinden şikayet ediyor.

TikTok ise açılan dava ile ilgili kullanıcılarının güvenliklerinin onlar için öncelik olduğunu söyleyen açıklamalar yaptı. Ayrıca Amerika Birleşik Devletleri’nin ulusal olarak güvenlik alanında bütün endişelerini giderebileceğini de belirtti.

 

Reklam

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.