Türkiye'de Son 4 Ayda 14 Konser Ve Festival İptal Edildi -
MüzikMüzik HaberVitrin

Türkiye’de Son 4 Ayda 14 Konser Ve Festival İptal Edildi

İptal edilen konser ve festivaller aylardır müzik camiasında yankı uyandırıyor. Yayınlanan verilere göre son 4 ayda toplam 14 konser ve festival iptal edildi. 

İptal edilen konser ve festivaller aylardır müzik camiasında yankı uyandırıyor. Yayınlanan verilere göre son 4 ayda toplam 14 konser ve festival iptal edildi.

Özellikle Balıkesir Burhaniye Kaymakamlığı’nın 17-21 Ağustos 2022 tarihlerinde yapılması planlanan Zeytinli Rock Festivali’ne izin vermemesi büyük tepki toplamıştı. En son usta sanatçı Erol Evgin de konu hakkında tepkisini dile getirerek, “Duygularımızı ninnilerden, ağıtlara müzikle ifade eden bir milletiz. Müzik, merhemdir yaralarımıza. Festivaller yasaklanmasın! Şarkılar, müzik susmasın!” demişti. Son olarak 1-4 Eylül tarihleri arasında Fethiye’de düzenlenmesi planlanan Milyon Fest, Muğla Valiliği tarafından iptal edilmesi de Fethiye Belediye Başkanı tarafından sert dille eleştirilmişti. Başkan Alim Karaca, “Alınan kararın gerekçesi yok” demişti.

Yayınlanan verilere göre son 4 ayda 14 konser ve festival iptal edildi. Bu festivaller arasında; Eskişehir Anadolu Fest, ODTÜ Bahar Şenliği, Zonguldak Kozlu Müzik Festivali gibi önemli etkinlikler yer alıyor. Aynur Doğan ve Niyazi Koyuncu’nun konser iptalleri de sosyal medyada tartışma konusu olmuştu. Birtakım sebepler öne sürülerek yapılan bu iptallerin devamı gelecek gibi görünüyor.

İşte son 4 ayda iptal edilen konser ve festivallerin tam listesi: 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)