Müzikonair Warner Music Fransız Believe Music’i Satın Mı Alıyor? | Müzikonair
MüzikMüzik HaberVitrin

Warner Music Fransız Believe Music’i Satın Mı Alıyor?

Universal ve Sony'den sonra dünyanın üçüncü büyük müzik grubu olan Warner, Fransız müzik grubu Believe Music şirketini satın mı alıyor?

Universal ve Sony’den sonra dünyanın üçüncü büyük müzik grubu olan Warner, Fransız müzik grubu Believe Music şirketini satın mı alıyor?

Warner Music Group (WMG), Believe şirketi için teklif vermek üzere düzenleyici onay aldı. Believe yönetimi, WMG’nin şirket için bir teklif sunmasını talep etti. Bu teklifin bağlayıcı, koşulsuz ve tamamen finanse edilmiş olması istendi. Yönetim ayrıca WMG’ye, konsorsiyumla paylaşılan bilgiye benzer bir seviyede bilgi erişimi sağlanacağını onayladı. Son olarak, yönetim WMG’nin teklifini en geç 7 Nisan’a kadar sunmasını istedi. Bu gelişmelerle birlikte, Believe hisse fiyatları önemli ölçüde yükseldi ve konsorsiyumun teklifinden daha yüksek bir seviyeye ulaştı. WMG’nin teklifi, hisse başına en az 17 Euro olduğu belirtildi. Bu gelişmelerle birlikte, Believe hisse fiyatları ciddi şekilde yükseldi.

Yatırım şirketi TCV ve Stockholm’deki EQT Partners’ın da bu konsorsiyumun bir parçası olmasıyla Believe’nin hisse başına fiyatında mütevazı bir artışla özelleştirilmesi bekleniyordu. (Konsorsiyum, TuneCore ana şirketinin çoğunluk hissesini satın almak için önde gelen hissedarlarla anlaşmalar imzaladığını da iddia etti.) Satın alma süreci ilerlemeye başlarken (konsorsiyumla bağlantısı olmayan tek üç Believe yönetim kurulu üyesinin uzman raporuna dayanan resmi tavsiyesine istinaden), üçüncü bir tarafın Believe için daha iyi bir teklif sunduğu ortaya çıktı. Daha sonra WMG olarak tanımlanan büyük şirket, konsorsiyum tarafından teklif edilen hisse başına 15 Euro’dan, hisse başına minimum 17 Euro ödeyeceğini belirtti.

Tahmin edilebileceği üzere bu hamle, uzman tavsiyesinden feragat etmeye çalışan söz konusu konsorsiyuma pek uymadı ; bu, görünüşte işlemin yalnızca düzenleyici onayı gerektirdiği anlamına geliyordu. WMG, feragatnamenin menkul kıymetler kanunlarını ihlal ettiğini ileri sürdü ve Believe’nin geri kalan yönetim kurulu üyeleri bu nedenle feragatnamenin yasallığı konusunda değerlendirme yapmak üzere Fransa menkul kıymetler komisyonuna başvurmuştu.

Gelişmeleri Müzikonair’dan takip edebilirsiniz…

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu