MüzikMüzik Haber

Yapay Zeka İle Artık Şarkıcıların Sesleri Kopyalanabiliyor!

Yapay zeka birçok sektörde olduğu gibi müzik sektörünü de oldukça fazla etkiliyor. Bu teknoloji sayesinde artık ünlülerin sesini kopyalamak da kolay hale geldi. 

Yapay zeka birçok sektörde olduğu gibi müzik sektörünü de oldukça fazla etkiliyor. Bu teknoloji sayesinde artık ünlülerin sesini kopyalamak da kolay hale geldi. Roberto Nickson, özel bir yapay zeka modeli kullanarak Kanye West’in sesini kopyalaması ile gündem oldu. Bu sadece Kanye West için değil tüm şarkıcılar için uygulanabilir bir sistem.

Ancak bu yapay zeka modelinin kötü kullanıma açık olması olumsuz sonuçlara yol açabilir. Kötü niyetli insanlar ünlülerin sesini kopyalayabilir. Ayrıca fikri mülkiyet ve telif hakkı yasaları konusunda da sıkıntı çıkabilir. ElevenLabs isimli şirket bunun için önlemler alınmasının zorunlu olduğunu söyledi. Sistemin olumlu özelliklerinden birisi ise ileride müzisyenlerin stüdyoya bile gitmeden şarkılarını kaydetme imkanı sunabilmesi.

Reklam

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.