MüzikMüzik HaberRöportajlarSanatçı Röportajı

Yeni Teklisi, Kariyeri, Özel Hayatı ve Daha Fazlası… Rüya Ersavcı Müzik Onair’a Anlattı!

‘İstemiyorum Baba’ şarkısıyla bir döneme damga vuran 90’lı yılların sevilen isimlerinden Rüya Ersavcı, yeni single çalışması ‘Peri Masalı’nı ve kariyeri hakkında merak edilenleri Müzik Onair’dan Alper Ergez’e anlattı.

Merhaba Rüya Hanım Müzik Onair hoş geldiniz nasılsınız müzik hayatına ilk nasıl başladınız? Bu mesleğe ilginiz ne zamandır var? Sizleri daha yakından tanıyabilmemiz için kendinizden bahseder misiniz?

Müzik hayatıma liselerarası ses yarışmasında derece alarak başladım. Çocukluğumdan beri güzel ağlayarak başladığım hayatıma güzel şarkılar söyleyerek devam ettim. Liseden sonra da konservatuara girerek müzikten asla kopmayacağımı hem kendime hem de çevremde çevremdekilere göstermiş oldum.

Pandemi süreci işinizi ve kişisel yaşamınızı nasıl etkiledi?

Bu süreç başta güzeldi evde oturmak daha üretken olmak doğayı gökyüzünü uçan kuşları fark etmek, sessizlik… Ama uzamaya başladıkça iş yapamamak, özgürce hareket edememek, sıkıntı vermeye başladı. En çok da sahnede şarkı söylemeyi özledim.

Sizi 90’lı yıllarda ‘İstemiyorum Baba’ şarkısı ile tanıdık ve çok sevdik. Şimdilerde yeni çıkan ‘Peri Masalı’ isimli çalışmanızla yeniden hayranlarınızla buluştunuz. Biraz bu çalışmanızdan bahsetmek istiyorum öncelikle hayırlı olsun. Bu şarkınızda kimlerle çalıştınız ve şarkınızın bir hikayesi var mı?

Şu günlerde tüm dijital platformlarda yer alan ‘’Peri Masalı’’ adlı şarkımın bestesi Altay Ekren’e, sözleri Erol Özdamar’a, düzenleme ve mix-mastering Altay Ekren’e, stüdyo kayıtları Ümit Kuzey’e ait… Şarkı okunmak üzere bende bekliyordu. Pandemi sürecinde şarkı söylemeyi özleyince bende gider stüdyoda şarkı söylerim dedim ve büyük bir keyifle kayıtları tamamladık.

Birazda ‘Peri Masalı’ isimli yeni şarkınızın klip çekimleri hakkında konuşalım isterseniz. Şarkınızın klip çekimleri nerede yapıldı, nasıl geçti ve kimlerle çalıştınız. Biraz bahsedebilir misiniz?

‘’Peri Masalı’’ başta yaz şarkısı olarak planlandı ama şarkının duygusal yapısı bizi sonbahara yönlendirdi. Tabiki sonbaharı en güzel deneyimleyip hissettiğimiz harika bir yer olan Zekeriyaköy’de ve Kilyos ‘ta çektik.

Klip yönetmenimiz Erbay Aras, Görüntü Yönetmenimiz Seval Demir, fotoğraf Barış Değirmenci, makyöz Roya Sarvari, styling Emel Keleş, Aşk Kaftan’la çalıştım.  Drone çekimleri, üstü açık arabamız ve sonbahar yaprakları eşliğinde harika çekimler yaptık.

Günümüz müzik sektörünün gelişim durumu biraz değerlendirmenizi istesek neler söylemek istersiniz? Bildiğiniz gibi müzik sektörü de dijitalleşmiş durumda bu durumun sizce avantaj ve dezavantajları var mıdır?

Sektörün her dönemini yaşamış biri olarak dijital ortamda istediğiniz her tür müziğe ulaşabilme imkanının hovardalığını yaşarken basılmış bir cd yi elinize alıp içindeki yazı ve resimlere bakıp, şarkı sıralamalarına bakmak albüm çalışmalarını oldukça az görmek tek şarkıların peşinden koşmak ve eskisi gibi bir dolapta arşivleyememekte bir o kadar üzücü…

Bu arada 90’lı yıllarda Show TV de yayınlanan dönemin ilgiyle izlenilen ‘’Saklambaç’’ yarışma programındaki sunuculuğunuz ile büyük bir beğeni kazandınız. Peki tekrar bir sunuculuk teklifi gelse cevabınız ne olur değerlendirir misiniz?

Son zamanlarda kendi hazırlayıp sunduğum bir programı hayal ediyorum. Sunuculuk Halit Kıvanç gibi bir ustayla başlayıp her zaman yapmayı çok sevdiğim bir iş oldu.

Kendinize belirlediğiniz mesleki bir hedef var mı?

Dijital ortamda üreyip çoğaldığım ileride kızıma ve dinleyicilerime güzel bir müzik hazinesi bıraktığım bir kariyer planlıyorum.

Sizi biraz da sosyal açıdan tanıyalım. Çalışma hayatınızın dışında boş zamanlarınızı nasıl değerlendiriyorsunuz? Bir ilgi alanınız merakınız var mı?

Senelerdir en büyük ilgi alanım spor yapmak, yürümek, bitki yetiştirmek ve çimleri biçmek… Bol dizi ve film izleyip kitap okumak.

Son olarak Müzik Onair okuyucularına ve sizi sevenlere neler söylemek istersiniz?

Tüm Müzik Onair okuyucularına ve sevenlerime yılların bana vermiş olduğu tecrübeyle her günlerini eşsiz ve tek olduğu bilinciyle yaşamalarını hayatın tadını çıkartmalarını ve üretken olmalarını diliyorum. Sevgiler…

Röportaj: Alper Ergez | Müzik Onair

Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Reklam

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.