Müzikonair “Zeki Müren Bülent Ersoy’u Hiç Sevmedi” | Müzikonair
MüzikMüzik Haber

“Zeki Müren Bülent Ersoy’u Hiç Sevmedi”

Onur Akay, Göksenin Çakmak'la yaptığı röportajla Zeki Müren'in hayatına dair çok özel isimleri ortaya çıkarttı.

Yazar ve ses sanatçısı Onur Akay, 1996 yılında hayatını kaybeden ‘Sanat Güneşi’ Zeki Müren hakkında pek çok bilinmeyeni ortaya çıkardı. Başarılı yazar Onur Akay, Zeki Müren’in yakın arkadaşı Göksenin Çakmak ile yaptığı röportajda Zeki Müren’in neden Bülent Ersoy’u sevmediğini, neden Ajda Pekkan’a tokat attığını açıkladı. İşte o röportajdan kısımlar!

Zeki Müren Neden Ajda Pekkan’a Tokat Attı?

Onur Akay, yıllardır isimsiz olarak bildiği hikayeyi anlatıyor; “Zeki Bey, kendi erkek sevgilisiyle, o sözünü ettiğim ünlü pop starını otel odasında basıyor. İzmir Efes Oteli’nde. Zeki Müren’in sevgilisi meteoroloji mühendisi. Zeki Bey’in eğitim masraflarını ödediği, okuttuğu bir delikanlı. Aynı zamanda sevgilisi. İzmir’de şimdi Swissotel olan Efes Oteli’nde bir haftalık bir program var. Zeki Müren sevgilisi Mustafa’yla beraber gelmiş. Bir ara Zeki Bey’in dikkatini çekiyor, o ünlü pop starımız ile Mustafa pek fingirdeşiyorlar. El şakaları filan. Şüpheleniyor Zeki Bey. Erol’un Yeri diye Kordon’da bir mekana gitmiş numarası yapıyor Zeki Müren. Gitmeden de resepsiyona tembih ediyor, bir büyük zarf içinde bahşişle beraber, ‘Haber bekliyorum, Erol’un Yeri’ndeyim” diyor. Erol’un Yeri’ne ulaşıyor, 10 dakika sonra telefon geliyor. Mustafa’nın o ünlü pop starının odasına girdiğini öğreniyor. Hemen arabaya atlayıp otele gidiyor. Kapıyı çalıyor açılmıyor. ‘Ben Zeki’yim aç kapıyı’ diyor. ‘Ay paşam bir dakika banyodayım’ diye ses geliyor içeriden, birkaç dakika sonra bornozlu pop starımız kapıyı açıyor. Zeki Bey içeri giriyor, Mustafa’yı arıyor, banyoda yok. Hiçbir yerde yok. Balkona çıkıyor, Mustafa üstünde bir örtü, kendini kamufle etmiş. ‘Ne arıyorsun sen burada’ diyor. İşte ‘bir şey almaya geldim’ filan diyor. Bir vuruyor Zeki Bey. Çok kuvvetliydi o konuda. İki tokat Mustafa’ya atıyor, ünlü pop starımızı da saçından tutuyor iki tokat da ona atıyor. Ağzı kanıyor pop starımızın. Şimdi ben bunu isim vererek anlatırsam, ünlü pop starımız halen hayatta olduğu için beni hemen mahkemeye verir.”

“Bende yıllar önce Zeki Müren’in en büyük rakiplerinden biri olan Adnan Pekak’la röportaj yaptığımda, Adnan Bey bu popstarın Ajda Pekkan olduğunu söylemişti. Ben bu röportajı Görmeden Sevmek isimli kitabımda yayımladım. Siz o popstarın adını vermemiştiniz. Zeki Müren’den dayak yiyen Ajda Pekkan mıydı? Aynı kişiden mi bahsettiniz?”

Ardından Göksenin Çakmak “Evet Ajda Pekkan’dı. Aynı kişiden bahsediliyor.” sözleriyle doğruluyor.

Zeki Müren, Yaşar Alptekin İle Nişanlanmış

Onur Akay “Zeki Müren’in yıllar önce bir erkek mankenle nişanlandığını açıkladınız. Bu konuyu araştırdığımda ise bu mankenin Yaşar Alptekin olduğunu iddia edenler oldu. Doğru mu acaba bu isim?” ifadeleriyle Zeki Müren’in zamanında nişanlandığı kişiyi soruyor
Göksenin Çakmak ise “Doğru. Yaşar Alptekin o zaman çok ortada ve beğenilen birisi. Nişan yapıyorlar. Yaşar Alptekin o zaman spora gidip geliyor. Eve geldiğinde ayakları korkuyor. Zeki Müren derdi ki, “Fare leşi gibi koku. Tahammül edemediğim bir şey bu. Ne yazık ki nişan yüzüğünü attım.” ifadeleriyle doğruluyor.

Bülent Ersoy’u Hiç Sevmezdi

Göksenin Çakmak, Zeki Müren’in Bülent Ersoy ile ilişkisini şu ifadelerle anlatıyor: “Zeki Müren Bülent Ersoy’u hiç sevmedi. Nedeni, gazetecilerin Bülent Ersoy’u Zeki Müren’le mukayese etmeleriydi. Hiçbir zaman adını anmadı. Bülent lafını hiçbir zaman kullanmadı. Eğer gittiğimiz yerde onun kaseti çalıyorsa, bir başka bahane ile hemen orayı terk ederdi. Dinlemeye tahammülü yoktu. Bülent Ersoy’u anarken ameliyat olduğu için altın makas derdi.”

Zeki Müren’e Kim Tecavüz Etti

Onur Akay, zamanında ortaya çıkan Zeki Müren’e tecavüz konusuna da değiniyor. Göksenin Çakmak ise o anları şöyle anlatıyor;

“Zeki Müren pasif eşcinseldi. Hiçbir zaman kadınlarla birlikte olmadı. Kadınlarla uzun zaman yan yana oturduğunda sıkılırdı. Kadınların kalkmaları için aramızda bir parola vardı. Zeki Bey, “Fidanlıklar müdürünü gördün mü?” derdi. Ben, “Gördüm yeşil giymişti.” derim. Bunun anlamı, ne yap yap bu kadınları buradan kaldırdı. Yani yalan bunlar… Ancak şöyle bir olay yaşandı. Nigar Uluerer’in Şile’deki yazlığında İsmet Ay da varmış. Orada yemek yemişler, içmişler. Zeki Bey çok sarhoş olmuş. Nigar Uluerer’in hizmetçisi kadın Zeki Müren’i sürükleyerek yatak odasına götürmüş ve tecavüz etmiş. Derdi ki, “İlk defa bir kadın bana tecavüz etti. Çok içkiliydim. Ne yapacağımı şaşırdım. Sürükleyerek beni götürdü ve birlikte olduk.” dedi. Cinsel organından bahsederken toz pembe derdi.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)