MüzikMüzik HaberÖzel

Ziynet Sali Radyo ve Televizyonlarda 1. Mi 2. Mi?

Radyo ve televizyonlarda en çok çalan şarkılar radyo ve televizyon takip sistemleri tarafından haftalık olarak yapılan analizlerle belirleniyor. RTV Takip, Telifmetre ve RadyoTVMetre olmak üzere üç platform tarafından haftalık olarak açıklanan raporlar eser sahibi, sanatçı, plak şirketleri, PR danışmanları ve diğer hak sahipleri tarafından yakından takip ediliyor.

Ancak geçtiğimiz haftanın en çalan ilk 10 şarkısı değerlendirmeye alındığında diğer iki takip sistemine kıyasla RadyoTVMetre tarafından yayımlanan rapor kafaları karıştırdı.

28 Eylül – 4 Kasım tarihlerini kapsayan süreçte RTV Takip ve Telifmetre tarafından ulusal/yerel radyolar ve televizyonları baz alarak yayımlanan raporda en çok çalan şarkı Ziynet Sali’nin Kalbim Tatilde şarkısı oldu.

RadyoTVMetre tarafından kamuoyuyla paylaşılan raporda ise Buray’ın son single çalışması ‘Deli Kız’ın ilk sırada yer aldığı; diğer iki takip sisteminin aksine Ziynet Sali’nin ikinci sırada yer aldığı görülüyor.

Üç rapor karşılaştırıldığında özellikle radyolardaki başarısıyla haftalardır üst sıralardaki yerini koruduğu bilinen Ziynet Sali’nin ‘Kalbim Tatilde’ şarkısıyla yakaladığı istikrarlı duruş sürüyor.

2020 yazına ‘Kalbim Tatilde’ şarkısıyla damga vuran Ziynet Sali’nin hem dijital platformlarda hem de yayıncı kuruluşlarda (radyo, televizyon) sergilediği başarı da su götürmez bir gerçek.

Değişikliğin Sebebi Ne Olabilir?

Hal böyle olmasına rağmen RTVTakip ve Telifmetre raporlarında halen zirvedeki yerini koruyan Ziynet Sali’nin RadyoTVMetre’de bir sıra geriye düştüğü görülüyor.

Takip sistemleri arasındaki değişkenliğin sebebi ise merak ediliyor. Üç rapor göz önüne alındığında, RadyoTVMetre’deki değişikliğin sebebi kafalarda ”Acaba listelerdeki isimlerin belirlenmesinde başka faktörler de mi rol oynuyor?” sorularını akıllara getiriyor.

Konuyla ilgili RadyoTVMetre’den bir açıklama bekleniyor…

Gelişmeleri Müzik Onair’dan takip edebilirsiniz…

Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Reklam

Bu İçeriğin Kısa Linki: https://muzikonair.com/Tq3OB
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.