MüzikMüzik Haber

Ahmet Hakan ve Gökhan Özoğuz Arasında ‘Apolitik’ Tartışması

Ahmet Hakan, politik söylemleriyle sık sık dikkat çeken Athena grubunun solisti Gökhan Özoğuz ile ilgili ‘cahilce politik yorumlar yapan’ ifadelerini kullandı. Ahmet Hakan’a yanıt gecikmedi.

Ahmet Hakan yazdığı köşede ”APOLİTİK sanatçılar mı? Politik sanatçılar mı?” diye sorulsa… Cevabım kesinlikle “politik sanatçılar” olur. Çünkü sanatçı dediğin etrafında olup bitenlerle, politikayla, dünyayla ilgili olmalıdır.

Ama Gökhan Özoğuz adlı sanatçının git gide daha da politikleşmesi sürecini izlerken… ”Keşke bu çocuk apolitik olarak kalsaydı” diyorum. Çünkü büyük bir cahil cesareti var ve buna yaslanarak çok büyük çamlar deviriyor.

Soru, ”Apolitik Gökhan mı? Cahilce politik yorumlar yapan Gökhan mı?” diye sorulursa… Cevabım kesinlikle ”apolitik Gökhan” olur yani” yorumunda bulundu.

‘Birey Apolitikse Sahtedir’

Ahmet Hakan’ın yazısını gören Gökhan Özoğuz sosyal medya hesabından yanıt verdi. Özoğuz, ”Bırakın sanatçıyı, birey apolitikse sahtedir” diye konuştu.

Gökhan Özoğuz şöyle devam etti;

“Tarafımdan tarafsızca gözetilen politik duruş hak hukuk adalettir. Beklentisizce, doğrunun yanında olmak gönüldendir. Yorumunuzdaki diğer iki isabetsiz yakıştırmayı daha iyi tahlil ederek paylaşmanızı beklerdim” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu