Aykut Gürel Sansüre Uğradı! ''Müzisyenlerin Yaşadığı Cehennemi Anlatma İmkanı Kısıtlandı...'' -
MüzikMüzik Haber

Aykut Gürel Sansüre Uğradı! ”Müzisyenlerin Yaşadığı Cehennemi Anlatma İmkanı Kısıtlandı…”

Aykut Gürel, Açık Radyo'da yayımlanmak üzere verdiği bir röportajda müzik endüstrisine ilişkin açıklamalarda bulunan Aykut Gürel, radyonun röportajın belirli bölümlerini sansürlemek istemesi üzerine tepki gösterdi.

Besteci ve müzisyen Aykut Gürel, Açık Radyo’da yayımlanmak üzere verdiği bir röportajda müzik endüstrisine ilişkin konuştu. Dijital müzik platformları, Spotify, müzisyenlerin hakları üzerine konuşan Aykut Gürel, röportajı yayınlamama kararı alan Açık Radyo’ya tepki gösterdi.

Sansüre uğradığını ifade eden Aykut Gürel, radyonun marka isminin çok kullanılmış olmasını gerekçe göstererek yayınlamama kararı aldığı programı YouTube İrem Records kanalında yayınlayacağını açıkladı.

Aykut Gürel, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada tepkisini şu sözlerle dile getirdi;

Bugün 19.00’da Açık Radyo’da sevgili Merve Eryürük ile müzik sektörünü konuştuğumuz bir röportajımız yayınlanacaktı.

Ancak Açık Radyo belli kısımlarını sansürlemek istedi. İlkelerime aykırı bu teklifi kabul etmedim ve röportaj yayınlanamadı.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)