Müzikonair Ayşegül Aldinç’ten Sezen Aksu İtirafı: ‘Bir Gün Aradı Ve…’ | Müzikonair
MüzikMüzik Haber

Ayşegül Aldinç’ten Sezen Aksu İtirafı: ‘Bir Gün Aradı Ve…’

Ayşegül Aldinç, geçtiğimiz günlerde Suat Kavukluoğlu’nun sunduğu ve NTV Radyo’da yayınlanan ‘Müzik Defter’ programının konuğu oldu. Müzikal hayatından bahseden Aldinç, Barış Manço’nun kendisine önerdiği ‘Rocker Girl’ imajından sonra birçok şeyin değiştiğini dile getirdi.

‘Sezen Aksu Aradı Ve…’

Türk müziğinin usta söz yazarı Aysel Gürel’le ilgili konuşan ünlü şarkıcı, “Aysel Gürel ile Nişantaşı’nda Selmi Andak’ın stüdyosunda tanıştık. Yıllar sonra yollarımız tekrar kesişti. Evini özel bulduğu ve sevdiği müzisyenlere açardı. Evi büyük olmasına karşın yatak odasında yaşardı. Yatağının üzeri şarkı sözlerini yazdığı dosya kağıtlarıyla kaplanmış olurdu. Kendi o yığın arasında küçücük bir alana sığışmaya çalışırdı. Çok değerli anılardı” dedi.

Sezen Aksu’dan bahsederken ‘Hayatıma çok önemli dokunuşları var’ diyen ünlü popçu, ‘Sezen Aksu aradı bir gün, ‘Sana şarkı yaptım’ dedi. Telefonda dinler dinlemez söylediğim ilk şarkıydı. Şarkının bu akılda kalıcı özelliği onu Türk Pop Müziği’nin klasiklerinden yaptı. Sonrasında Zeki Müren başta olmak üzere 10 ayrı şarkıcı ‘Sorma’yı albümleri ve sahnelerinde söylediler.” açıklamasında bulundu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)