Müzikonair Bağımsız ve Ücretsiz Şarkı Yayınlamak Mümkün Mü? | Müzikonair
Bilgi Deposu 5N1KGenel Bilgiler

Bağımsız ve Ücretsiz Şarkı Yayınlamak Mümkün Mü?

Bağımsız şarkı yayınlamak konusunda merak edilen konuları yazımızda derleyeceğiz. Bir şirkete bağlı olmadan kendi himayenizde şarkı çıkarabilir, yayınlayabilir ve tüm hakları elinizde tutabilirsiniz. Peki ne yapmak gerekiyor?

Bağımsız şarkı yayınlamak konusunda merak edilen konuları yazımızda derleyeceğiz. Bir şirkete bağlı olmadan kendi himayenizde ücretsiz şarkı çıkarabilir, yayınlayabilir ve tüm hakları elinizde tutabilirsiniz. Peki ne yapmak gerekiyor?

Müzik çalışmaları yapmak isteyen yahut halihazırda müzik çalışmaları yürüten sanatçıların en merak ettiği konulardan bir tanesi de müzik şirketleri konusundadır. Herhangi bir türde şarkı çıkarmak isteyen sanatçılar, daha özgür olarak çalışmalarını yürütebilmektedir. Bir plak şirketinin himayesi altında olmadan tamamen bağımsız bir şekilde şarkı çıkarmak isteyen sanatçılar, kariyerlerine daha serbest yön verebilmektedir.

Bağımsız olarak ücretsiz şarkı yayınlamak için ilk olarak bir müzik üreticisi olmanız gerekmektedir. Rap, pop, rock yahut özgün tarzlar başta olmak üzere pek çok tarzda müzik üretiyor olabilirsiniz. Peki eserlerinizi bir plak şirketine bağlı kalmadan çıkarmanız mümkün mü? Günümüz müzik sektöründe tek başınıza yol almak mümkündür. Ancak bunun avantajları ve dezavantajları da vardır. Hiç kuşkusuz en önemli avantajlarından biri de komisyon olmadan gelir elde etmektir. Ürettiğiniz eserleri YouTube, Spotify, Apple Music, Deezer, Muud gibi onlarca platformda yayımlamanız mümkündür.

Bağımsız ve ücretsiz şarkı yayınlamak için en kısa terimle bayilik sisteminde kendi şirketinizi kurabilirsiniz. Bu şirket ilerleme kaydetme konusunda kilometre taşı olacaktır. Büyük bir müzik şirketine bağlı ya da bağlı olmadan kendi eserlerinizin dağıtımcısı olabilirsiniz. Bu sayede dinlenme gelirleri ve telif gelirleri gibi pek çok konuda komisyonsuz gelir elde etme fırsatı yakalayabilirsiniz. Günümüzde çoğu müzik şirketi kendine bağlı şirketler kurulmasına destek vermektedir.

Bağımsız ve ücretsiz şarkı yayınlamak kendi sesini duyurmak isteyen ve bir müzik yapım şirketinin sanatçısı olmak yerine kendi prodüktörü olmak isteyen kişilerin sayısı artmaktadır. Kendi label şirketini kurmak isteyen müzisyenler, kariyerlerine nispeten daha kişisel ve bağımsız olarak devam edebilmektedir. Bağımsız müzisyenlerin en çok kullandığı müzik dağıtım paneli Müzikonair ile iletişime geçerek detaylı bilgiye ulaşmanız mümkündür.

Daha fazla bilgi için [email protected] ve WhatsApp üzerinden 0552 685 38 82 numarası ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu