MüzikMüzik Haber

Burcu Güneş: İşlerimi Engellemeye Çalıştılar, Arkamdan Vurdular!

Burcu Güneş Kral Müzik'ten Serhat Tekin'in sorularını yanıtladı. Burcu Güneş, sektöre ve kariyerine dair yaşadığı sorunları anlattı.

Geçtiğimiz günlerde yeni şarkısı “Sen Ve Ben”i çıkaran Burcu Güneş Kral Müzik’ten Serhat Tekin’in sorularını yanıtladı. Burcu Güneş, sektöre ve kariyerine dair yaşadığı sorunları anlattı.

İşte Burcu Güneş’in önce çıkan açıklamaları;

“Benim en zorlandığım şey, güvendiğim insanların, yardım ettiğim ve en çok yanımda durması gereken sözleşmeli ortaklarımın arkamdan vurması olmuştu.”

“Piyasadan soğutan, ‘Hiç müzik yapmasam da gidip bir sayfiye yerinde yaşasam’ dediğim günler oldu.”

“Projelerimin başka şarkıcılara anlatılması, dinletilmesi, anlattığım kliplerin ve imaj çalışmalarının başkalarına uygulanması, bazı işlerin engellenmeye çalışılması gibi çok fazla şeyle karşılaştım.”

Her Zaman Risk Alıp, Öncü Oldum

”Ben hep farklı olanı denedim. Bilmeyenler bir diskografimi incelesin. Türkiye’de ilk elektronik soundları uygulayan, macintosh bilgisayarlarla sahneye çıkan bendim. Arkamdan Tarkan geldi. Sahnemde ilk kez elektronik soundlarla akustiği karıştırarak uyguladım. Son yıllarda popüler olan bir çok soundu benim yıllar evvel albümlerimde yaptığımı zaten araştıranlar görecektir. Her zaman risk alabildim. Öncü oldum. Türk Sanat Müziği coverı okumadım mı? 20. Yılıma özel ; Türkü albümü yayınlamadım mı? Tüm dünyada en önemli platformlarda banner olan bir albüme imza attım. “Anadolu’nun Güneş’i” benim için bir gurur kaynağıdır. Sesim her tarza uyuyor.”

“Simge, Zeynep Bastık ve Sena Şener son yıllarda beğendiğim sesler arasında. Gerçekten ses olarak son yıllarda kadın şarkıcılardan beni etkileyen Simge var mesela. Onu dinlerken kalbime dokunan, puslu bir ses rengi var. Sena Şener’in özel besteleri var, yorumlarken de her duyguyu yaşattığı için ayrıca seviyorum. Zeynep Bastık’ın akıcı sadeliğini, rahat yorumunu seviyorum.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu