Müzikonair CAN’LI YAYIN İKİ KAPAK ARASINDA | Müzikonair
RadyoYerel

CAN’LI YAYIN İKİ KAPAK ARASINDA

Can’lı yayın stüdyonun dışına çıktı, iki kapak arasına girdi.

15 yılı aşkın bir zamandır, birçok ulusal ve yerel radyoda ‘çocuk radyo programcılığı yapan’ ve halen İstanbul Bizim Radyo’nun Genel Yayın Yönetmenliği’ni sürdüren Mehmet Yaşar, dinleyicilerinin karşısına şimdi de bir çocuk kitabıyla çıktı.

Uzun yıllardır devam eden radyo yayıncılığının yanı sıra, eğitim sektörü ve çocuk yayıncılığında bulunanYaşar, kurucuları arasında yer aldığı Pedagoji Derneği’nde de uzman isimlerle çocuk ruh sağlığı konusunda çalışmalar yapıyor.

mehmet-yasar-kitap-1-muzikonair

Yaşar’ın kaleme aldığı ‘Bir Sorum Var-Neden?’ isimli çocuk kitabı, Uğurböceği Yayınları’ndan çıktı. Kitap, bir bilim serisinin ilk çalışması olarak okuyucusuyla buluştu. Kitapta çocuklar, Can’ın heyecan dolu maceralarında ilginç soruların cevaplarını arıyor. ‘Ayçiçekleri neden güneşe döner?, Süt neden taşar?, Karıncalar neden boğulmaz?, Yağmurdan sonra toprak neden kokar?’ gibi birçok sorunun bilimsel cevabını çocuklar, ‘olay yerinde’ öğreniyor.

Eğlenceli bilim serisi olarak hazırlanan bu kitapta Can, emekli radyocu dedesinin de yardımıyla etrafında olup biten ilginç tabiat olaylarının sırlarını keşfediyor. Adeta dedesinin “Can’lı yayın başlıyor” anonsuyla başlayan hikâye, bir canlı yayın hızında sona eriyor.

10 yaş ve üzeri çocuklukların rahatlıkla okuyabileceği bu kitaptaki maceralar, büyüklerinde ilgisini çekecek düzeyde kaleme alınmış. Çocukların okuma zevkini tatmin edecek bir eğlence diliyle hazırlanan kitap, popüler bilim alanında başarılı bir örnek.

mehmet-yasar-kitap-2-muzikonair

Projenin ortaya çıkış ve tamamlanması aşamalarında pedagojik kontrollerinin uzman isimler tarafından yapıldığını belirten Yaşar, çalışmanın altı aylık bir süre sonunda bittiğini ve çizimlerini de hassasiyetle ele aldıkları kitapla, çocukların merak duygularını geliştirilmeyi hedeflemekle birlikte, okuma zevklerini arttırmayı hedeflediklerini ifade etti.

Uğurböceği Yayınları’ndan çıkan 154 sayfalık ‘Bir Sorum Var- Neden?’, kitap market ve internet kitapçılarından okuyucusuna ulaşıyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu