MüzikMüzik Haber

Ebru Gündeş’in İlk Kızı Ortaya Çıktı!..

Ebru Gündeş’in ilk kızı Gökçegül Aydın ortaya çıktı ve ses sanatçısı Onur Akay’a konuştu. Diyetisyen olan Gökçegül, Canan Karatay’ın Karatay Diyeti’ni de eleştirdi.

Gökçegül Aydın, henüz daha okula başlamadan 1999 yılında, ‘Sen Allah’ın Bir Lütfusun’ isimli dizide ünlü sanatçı Ebru Gündeş ve ünlü oyuncu Tolga Savacı’nın kızı olarak rol almıştı. Aynı zamanda o yıllarda dikkat çeken bir reklam filminde de oynayan Gökçegül Aydın, yıllar sonra ortaya çıktı ve ses sanatçısı Onur Akay’a konuştu.

EBRU GÜNDEŞ’İ HATIRLIYOR, TOLGA SAVACI’YI UNUTMUŞ!

O dönemde dizideki performansı ile dikkat çeken çocuk oyunculardan olan Gökçegül Aydın, babasının tayini çıkınca İstanbul’dan ayrılmak zorunda kalmış ve bir daha oyunculuk yapamamış. Dizide rol aldığı yıllarda 7 yaşında olan Aydın, Ebru Gündeş’i içten ve çok sıcakkanlı bir kadın olarak hatırlıyor, ancak babası rolünde oynayan Tolga Savacı’yı çok fazla hatırlayamıyor. Hâlâ kendisini hatırlayanların olduğunu söyleyen Aydın, üniversitede Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden mezun olmuş.

ENGELLİLERE BESLENME EĞİTİMİ VERİYOR!

Şimdilerde diyetisyenlik yapan Gökçegül Aydın, aynı zamanda Onur Akay’ın İmtiyaz Sahibi olduğu OnurAkayMedya’da yazarlığa başladı. Engellilere beslenme eğitimi vererek hastalık risklerini azaltıp, yaşam standartlarını yükseltmeyi hedefleyen Gökçegül, Popüler diyetleri ve kendilerini diyetisyen sanan insanları yazacak. Aydın, popüler diyetler için insanların internetten kolayca bulup yaptıkları ama sonunda sağlıklarının zarar gördüğü diyetlerdir diyor.

DİYETLERİ ÇIKARANLAR MEŞHUR OLUR, YAPANLAR ZARAR GÖRÜR!

İnsanlara dokunmayı seviyorum diyen genç diyetisyen Gökçegül Aydın, Onur Akay’a verdiği röportajda Prof. Dr. Canan Karatay’ın, Karatay Diyeti’ni de eleştirdi. Aydın, “Diyetleri çıkaranlar meşhur olur diyeti yapanlar zarar görür. Diyet, kişiye özel olmalıdır. Bu yüzden beslenme eğitimi verilmeli diyorum. Mesela, Karatay Diyeti tamamen zarar! Protein kolayca kilo verdirir ama uzun vadede böbrekleri yorar, kan yağlarını arttırır. Herkese her şey uymaz. Bizim insanımız et seviyor ya, Canan Karatay hocamız iyi yerden vuruyor ama fakir insanları düşünmüyoruz.” ifadelerini kullandı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu