MüzikMüzik HaberÖzel

Ferhat Göçer; “MüzikOnair’ı Müzik Piyasasında Takip Etmeyen Yoktur”

2005 yılından beri Türk pop müziğinin en güçlü erkek vokalleri arasında yer alan Ferhat Göçer, dün gece MüzikOnair’da Hüseyin Özdemir ile 15 Dakika Mola programının canlı yayın konuğu oldu.

Hüseyin Özdemir’e samimi açıklamalarda bulunan Göçer, MüzikOnair platformunun müzik sektörü için çok önemli olduğunu ve herkesin takip ettiğini vurguladı.

İşte o çok özel röportaj;

Müzik hayatınız nasıl başladı?

İstanbul Tıp Fakültesi 3. sınıfta derslerden kafamı kaldıramazken bir gün etüt odasında çalışırken delirecektim. Tıp fakültesinin müzik koluna gittim. Onlara burada şarkı söylemek istediğimi söyledim. TRT İstanbul gençlik korosunda arkadaşlarımız var oraya gidelim dediler. Oraya gittik, Gökçen Koray şefliğinde iki yıl orada şarkı söyledim.İstanbul Devet Konservatuar akşam okulu açıldığını öğrendim. 15-16 kişi oraya başvurduk. 5-6 kişi kazandık. Akşam okuluna gittim ve her iki okulu da devam ettirdim.

Ferhat Göçer farklı tarzlarda şarkı söyleyecek mi?

Aynı tarz söylüyorum baydın hep aynı şarkıları söylüyorsun diyorlar. Farklı tarz şarkı yapıyorum sen kendi tarzında söyle diyorlar.  Bazen Volga Tamöz ile çalışıyorum bazen Ozan Çolakoğlu’yla, aşk şarkıları yapacağım zaman ise Febyo Taşel ile çalışıyorum.

İlk çıkardığınız şarkının heyecanını hatırlıyor musunuz?

“Dön Diyemedim” şarkımı Antalya’da radyoda bir otelin lobisinde duydum. Önce bir garipsedim. İnsan bir tuhaf oluyor, o güne kadar tamam şarkılar söyledik ama sanatçı olmanın hazzını ve mutluluğunu ilk orada hissettim.

Sarıyer Spor Kulübü’ndeki başkan yardımcılığı görevi nasıl gidiyor?

Sarıyer Spor ikinci Ligde. Playoff şansını zorluyoruz şimdi. Yaklaşık 4 yıllık bir yöneticilik tecrübem var.Henüz yeni yeni kavramaya başladım futbol dünyasını. Çok bilinmeyenli denklem gibi. Taraftarı ayrı yönetimi ayrı, federasyonla ayrı, teknik kadroyla ayrı problemleri çözmek zorunda olduğunuz bir dünya.

“Sen Elimden Tut” klibi senaryosu çok farklı bu fikir nasıl çıktı?

Yönetmen Ercan Şencan’ın projesiydi. Bana önerdi, çok beğendim. Sahnenin hakkını vermek için 2 hafta boyunca ok atma dersleri aldım. -5 derecede çektik klibi. ‘Eros mu oldun?’ dediler bari Feros deyin dedim. Erosun Ferhat versiyonu oldu. Klip organik olarak 6 günde 1,7 milyona ulaştı. Takipçilerim klibi izleyip altına lütfen yorumlarını yazsınlar. Instagram’dan da DM atmasınlar okumuyorum. Fotoğrafların altına yorum yazsınlar. Yorumların hepsini tek tek okuyorum.

Hayatta bir şansınız olsaydı nasıl kullanmak isterdiniz?

Bir insanın yeryüzünde arzu edebileceği her şeye sahibim.Her gün her dakika şükrediyorum. Bundan daha fazla istesem yaşadığım hayata çok büyük haksızlık etmiş olurum. Bana verdiği şansı başka insanlara ulaştırmasını isterdim.

Boğa burcuyum, makul derecede hırslıyımdır. Disiplinliyim ancak düzenli bir adam olmadım. Sesimi korumada en etkili formülüm uyku, sahne almadan önce en az 8 saat uyumalıyım.

Son dönemlerde en beğendiğiniz genç şarkıcı kimdir?

Buray’ı çok beğeniyorum. Buray dönemin en büyük pop starlarından birisi. Geleceği çok parlak, sahnesi çok iyi. Hayranlıkla takip ettiğim pop müziğinin yükselen ışığı olduğunu düşünüyorum.

Müzik piyasasına yeni giren arkadaşlara mesajınız nedir?

Aslında tavsiye almak isteyecekleri en son insan benim. Bu işte en zor yolu seçen insanlardan bir tanesiyim. Bir taraftan hekimlik sürdürdüm diğer taraftan Konservatuvar okudum. Kendi hayatımı garanti altına aldım. Müzikle gerçekten uğraşmak istediğim için uğraştım. Müziği sadece ekonomik olarak yaptığınızda çok acılar çekiyorsunuz ve de ödünler veriyorsunuz. Öncelikle hayatlarını garanti altına alabilecekleri başka geçim kaynakları gerekli. Benim doğru bildiğim tavsiye edebileceğim yol bu.

Yakın zamandaki projelerinizden bahsedelim…

Albümde 4 dört şarkıya daha klip çekilecek. Bu arada Ahmet Selçuk İlkan ve Yıldız Tilbe’nin albümlerinde birer şarkı okudum. Yaz için “Cümbür Cemaat” isimli şarkımız gelecek. Suat Ateşdağlı’yla projemiz var. 14 Şubat Sevgililer Günü’nde Günay Restaurant’ta konserimiz var. 7 Nisan’da Bostancı Gösteri Merkezi’nde, yazın da Harbiye Açıkhava’da konserlerimiz olacak.

Ferhat Göçer MüzikOnair hakkında ne düşünüyor?

Çok kısa bir süre içerisinde müzik ve magazin dünyasının önemli unsurlarından oldunuz. Tüm ekibinize teşekkürlerimi iletiyorum. Sektörde sizi takip etmeyen kimse yok. Müziğe soluk oldunuz, çok önemli bir ilham kaynağı oldunuz. Hep var olun hep birlikte olalım.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu