RöportajlarSanatçı Röportajı

Gökçe Kırgız: Artık Kimse Eskisi Kadar İzlenmiyor

Pop müziğin sevilen ismi Gökçe Kırgız ile müzik ve kariyer hayatına dair sohbet ettik.

Şarkılarınız  birçok kesim tarafından ilgiyle dinleniyor, seviliyor ve takip ediliyor Peki bize biraz müzik tarzınızdan bahsedebilir misiniz? İleride tarzınızın dışında şarkılar söylemeyi düşünür müsünüz?

İyi bir yorumcu için müziğin tarzı yoktur diye düşünüyorum. Ben her projemde farklı şeyler deneyen biriydim zaten sizler de biliyorsunuz. İleride de tabii ki farklı şeyler denemeye devam edeceğim ancak birçok kişinin benden beklediği arabesk için sürprizlerim olacak. Onun da müjdesini şimdiden vereyim.

Müzikle tanışmanız nasıl oldu. Single yapma kararını ilk olarak ne zaman aldınız?

Müzikle tanışmadım müzikle doğdum. Bu gerçekten hobi olarak yapılacak bir şey değil çünkü. İçinizden geliyor. Single yapmak hayalimdi diyemem ama şarkı söylemeye başlayınca her şey arkasından su gibi aktı gitti.

Şimdilerde “Melankoli” adlı yeni single çalışmanız ile müzikseverlerle buluştunuz.Şarkının hazırlık aşaması ne kadar sürdü ve bu projede kimlerle çalıştınız? Biraz bahsedebilir misiniz?

Melankoli aslında o kadar sürpriz bir proje oldu ki. Bizim hazır bir şarkımız vardı aslında ancak bir gün Sezgi Erciyes ve Osman Çetin ile stüdyoda buluştuk ve bana Melankoli’yi dinlettiler. Stüdyoda hemen bir demo okuması yaptım. Ekip arkadaşlarım ve ben şarkıya öyle yükseldik ki hazır projemi erteledim ve Melankoli için hazırlıklara başladık ve 3 haftada her şeyi bitirip şirketimize teslim ettik. Sözleri Sezgi Erciyas’a müziği Esad Fidan’a ait. Aranje ise Osman Çetin imzası taşıyor. Klibimizi de Ecem Gündoğdu çekti.

Müzik yolculuğunuzda sizi farklı müzik tarzlarınız ile tanıdık. Peki 2023 yazında müzikseverleri bekleyen başka yeni şarkılarınız olacak mı? Neler söylemek istersiniz?

Dediğim gibi hazır bir şarkım zaten var ama yine size özel bir sürpriz haber daha vereyim. Albüme girdim. Birçok şarkım da hazır aslında ama zamanlama konusunda bir şey söylemek istemiyorum ancak herkesin kendisine ait bir hiti olacak bir albüm hazırlığındayım.

 Fenomenler ve Youtuberların şarkı söylemesini müzik dünyasına girmesini nasıl değerlendiriyorsunuz?

Herkes istediği her şeyi yapmakta özgür kimseye bir şey söyleyemem bu konuda.

Ancak şarkı söylemek en başta da dediğim gibi bir hobi değil, olamaz ve olmamalı da. Bu işi hobi olarak yapan kimse zaten başarılı olamaz. Gönül ister ki herkes bildiği işi yapsın uzmanlık alanında ilerlesin ama ne yazık ki öyle olmuyor. Hakkını vererek yapan herkesin yolu açık olsun.

Reynmen için daha önce sahte izlenme oranları aldığını söylemiştiniz.P eki aranız nasıl Neler söylemek istersiniz?

Kimseyle özel bir husumetim yok kimseye de isim olarak bir şey söylemedim ancak bir konu hakkında yorum yapınca insanlar üstüne alıyorlarsa ona da yapacak bir şeyim yok. Sadece şunu sormak istiyorum. Niye artık kimse eskisi kadar izlenmiyor? Ya gerçekten sahte izlenme alıyorlardı ya da artık daha başarısızlar. Hangisi?

Biraz da sahne ve konser çalışmalarınızdan bahsedelim. Takviminiz belli mi hayranlarınız sizi nerelerde izleyebilecek?

Sahnelerimiz tüm hızıyla devam ediyor. Güncel tarihlerimiz için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirler. 

Röportajımıza katılarak bize zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Son olarak Müzikonair okuyucularına ve sizi sevenlere neler söylemek istersiniz? 

Bu keyifli röportaj için ben teşekkür ediyorum. Müzikonair okuyucularına da sevgilerimi iletiyorum. Yakında çok güzel şarkılarla çok güzel sürprizlerle buluşacağız takipte kalın.

Röportaj: Alper Ergez | Müzikonair

Reklam

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.