Müzikonair Hande Yener’den Sahte Tık Çıkışı: Sizin De Oyununuz Bozulacak | Müzikonair
MüzikMüzik Haber

Hande Yener’den Sahte Tık Çıkışı: Sizin De Oyununuz Bozulacak

Müzik dünyasındaki sahte tıklanmalara dikkat çeken paylaşımlar yapan ünlü popçu Hande Yener, 'sahte tık' ile dinlenme sayısını yükselten meslektaşlarını topa tuttu.

Müzik dünyasındaki sahte tıklanmalara dikkat çeken paylaşımlar yapan ünlü popçu Hande Yener, Instagram hesabından sahte tıklanmalarla star algısı yaratmaya çalışan ve kamuoyunu manipüle eden bazı meslektaşlarını topa tuttu.

Ülkenin Nüfusu Mu Azaldı?

Hande Yener, şu ifadeleri kullandı;

”Biz böyle sahte tık sahtekarlıklarına ses çıkartmadan önce YouTube’da 300-500 milyon tıklanan tiplemeler vardı. Dünya listelerine giren, Beyonce’yi falan geçen. Şimdi 50 milyonu bile reklam basıp za zor alıyorlar. E noldu ülkenin nüfusu mu azaldı? Ya da yurtdışı hayranlarınız uzaya mı taşındı? Yok, YouTube olaya el koydu. Reklam veren bana versin dedi. Şimdi başka platformlar ile aynı hikaye sürüyor. Bu manipülasyonlar ile dinleyicide star algısı yarattınız. Hiç bunlar gün yüzüne çıkmayacakmış gibi ortalıkta gezdiniz. Şimdi artık vakti geldi. Telefon çiftliği ile işi büyütenler sizin de oyununuz bozulacak”

Hande Yener’in sahte tık ile ilgili yaptığı çıkışa meslektaşlarından destek de geldi. Ünlü şarkıcının bu sözleri kim ve ya kimler için söylediği ise merak konusu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu