MüzikMüzik Haber

Işın Karaca Mülteci Krizi İçin Dünya Starlarına Çağrı Yaptı

Ünlü şarkıcı Işın Karaca, İdlib’de yaşanan olayların ardından yeniden gündeme gelen Suriyeli mülteci krizi hakkında harekete geçti.

Duyarlı sanatçı, Instagram hesabı üzerinden Leonardo DiCaprio, Jennifer Lopez gibi dünyaca ünlü starlara mülteciler için harekete geçme çağrısında bulundu. Daha önce şehitler ve mülteciler “Günlerdir gülmeye utanır oldum” diyen Karaca, bugün ise konuyla ilgili harekete geçti. Ünlü şarkıcı paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Türkiye’nin sınırları kan gölü, yüzlerce binlerce mülteci acı çekiyor ve bir kişi bile onlara yardım etmiyor. Bu acıyı Türkiye Cumhuriyeti yaratmadı. Yunan polisi kurşun ve sopalarını onlara karşı gayet rahat bir şekilde kullandı. Bu insanların sizin inancınızdan, renginizden olmaması bu konu karşısında sessiz kalmanızı gerektirmiyor. Biz elimizden geldiğince bir ses çıkarmaya çalışıyoruz ama siz gerçek bir değişim yaratabilirsiniz. Lütfen insan haklarını destekleyin. Çocuklar ölüyor ve kimse bir şey yapmıyor. Acil yardım gerekiyor. Lütfen insanların sesi olalım”

Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Reklam

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.