Müzikonair Kaan Çağlayangöl’den Müzik Meslek Birliklerine Tavsiye | Müzikonair
MüzikMüzik Haber

Kaan Çağlayangöl’den Müzik Meslek Birliklerine Tavsiye

Oda TV yazarı Kaan Çağlayangöl, son yıllarda sürekli tartışma ve davalarla gündeme gelen MESAM (Türkiye Musiki Eseri Sahipleri Meslek Birliği) ile MSG (Musiki Eseri Sahipleri Grubu)’ye tavsiyelerde bulundu.

Daha önce MESAM Arif Sağ ve ekibinin yönetimden alınmasıyla gündeme gelmiş ve 109 sahte üye imzası ortalığı kızıştırmıştı. Yönetim kurulu içinde yaşanan tartışmalar sosyal medyaya da yansımıştı.

İlgili Haber: 109 Sahte Üyenin Karıştığı Mesam Davasında Arif Sağ ve Ekibine Flaş Karar

Yaşanan bütün olayları Oda TV yazarı Kaan Çağlayangöl dün köşesine taşıdı. Çağlayangöl iki kuruma da tavsiyelerde bulundu. Taraf tutmadığını belirten Çağlayangöl yazısında şu ifadelere yer verdi:

Eser tasniflerinde birçok sorun var. Her iki kurumun da arama motorlarını kullanarak yapılan eser aramalarında hak sahipliklerinde yanlış bilgiler var. Hangi şarkı kimin üzerine kayıtlı diye incelendiğinde söylediklerim daha net anlaşılacaktır. Bir diğer konu ise intihal şarkılar konusu. Üzerinde defalarca yazılar yazdığım intihal olduğu ortada olan şarkılar için bir türlü harekete geçilmedi. Anonim eserler bile kişilerin üzerine kayıt edilmiş durumda.

Ben kimin tarafında mıyım? Benim bir taraf olmam söz konusu değil çünkü ben Mesam üyesi değilim. Sadece müzik meslek birliklerinde olan biteni yıllardır hayretle izliyorum. Fakat gönlüm Arif Sağ’dan ve yönetiminden yana. Çünkü Arif Sağ’ın ve yönetim kurulu üyelerinin bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da çok iyi çalışacağını düşünüyorum. Benimki sadece bir temenni ve iyi niyet göstergesi.

İlgili Haberler:

Mesam Genel Kurulu İptal Davasında Flaş Gelişme

MSG Yöneticilerinin “Usulsüzlük” İddiasıyla Yönetimi Bırakmalarını İstediler

Kaynak:  Oda TV

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)