Ana Sayfa » Müzik » Karadeniz Müziğinin İki Özel İsmi Yeniden Buluştu

Karadeniz Müziğinin İki Özel İsmi Yeniden Buluştu

oduller-reklam-banner

Karadeniz müziğinin “Kadife sesli yorumcu” Serkan Aydın’ın, YouTube kanalında söylediği akustik şarkılar hem de müzisyen dostlarıyla yaptığı düetler kısa sürede büyük beğeni topladı.

video klibi izlemek için tıklayın

Kanalında seslendirdiği şarkılarla muhteşem bir müzik şöleni yaşatan Aydın’ın, sosyal medya fenomeni Bilal Hancı’dan sonra ikinci bölüm konuğu Karadeniz’in Ricky Martin’i’ Davut Güloğlu oldu. Bir yıl aradan sonra yine bir düet projesi için buluşan Serkan Aydın ve Davut Güloğlu, bu kez “’Dağların Sevdası’” parçasını seslendirdi. İkilinin bu performansı da müzikseverlerden tam not aldı.

Düetin başarısını Citys’de pasta keserek kutlayan ikili, çarpıcı açıklamalarda bulundu.  Sosyal medyada yapılması planlanan kısıtlama hazırlıkları hakkında Güloğlu, şöyle konuştu:

ÇAYI DA SUZGEÇTEN GEÇİRİYORSUN

“Aşağılamalar, hakaretleri bel altı söylemler oluyor. Bunların bir yerde kontrol edilmesini bende çok isterim. Sadece sosyal medyada değil, internette filtreleme olması gerekiyor. Düşüncelerimizi özgürce karşı tarafa saygı çerçevesinde ifade edebiliriz. Çocuk büyütüyoruz. Benim 3 tane çocuğum var. Ben her zaman gençlerle konuşuyorum, onlar da bu konuda rahatsız. Yüzüne karşı söyleyemeyecek kişiler, fake hesaplalar açıyorlar, söylenmedik sözler bırakmıyorlar. Kendi duygularımızı filtreleyecek bir sistemden bahsetmiyorum. Birilerini eleştirelim, o özgürlüğe sahip olalım ama bir şeyler yazarken saygı çerçevesinde olmasından yanayım. Filtreye karşı değilim, Kahve bile filtreleniyor, çayı süzgeçten geçiriyoruz. Ama sosyal medyayı kapatmaya karşıyım.”

COVİD SÜRECİNDE EVİ DE SÜPÜDÜM BULAŞIKLARI DA YIKADIM

Pandemi sürecini verimli geçiren Serkan Aydın, YouTube çekimlerini yaparken zorlandıklarını belirtirken, Güloğlu,”Covid sürecinde evde çalışan kadınlarımız gelmediği için evi süpürdüm, bulaşıkları yıkadım, yemekleri ben yaptım. Kuru fasulye, lahana çorbası her türlü yemeği yaptım. Evhamlıyım bu konuda tüm tedbirleri uyguladım. Elimden dezenfektan, kolonya düşmedi. Yaklaşan herkesi sineksavar gibi fıs fısladım” dedi.

oduller-reklam-banner