MüzikMüzik HaberÖzel

KKTC Türkiye Ödüllerindeki Protestoya Olay Cevap !

KKTC Türkiye Yılın En İyileri Ödül Töreninde sahnede yapılan protestolara organizasyon ekibinden Kutay Tuna’ dan cevap geldi.
Yılın en iyi yönetmeni seçilen Kemal Başar ve yılın en iyi oyuncusu ödülünü almak üzere sahneye gelen Kıbrıslı Türk Tiyatro Sanatçısı  Eda Kandulu Kıbrıslı Türkler’e saygısızlık yapıldığı gerekçesi ile organizasyonu eleştirerek sahnede ödülü kırmıştı.
Serdar Şengül’ün ödül töreninden sonra programlara katılıp ortaklıktan ayrıldığını söylemesi üzerine yine organizasyon ekibinden Kutay Tuna tek patent hakkının kendinde ve ortağı Resul Tavşan’a ait olduğunu açıkladı.
Serdar Şengül’ün sunduğu ödül gecesinde, organizasyonun sadece KKTC ayağını oluşturan bir personel olduğunu söyleyen Kutay Tuna, Şengül’ün kendisini komitenin başkan olarak görmesini eleştirdi.
Organizasyon ekibinden Kutay Tuna bu skandallardan sonra şu açıklamayı yaptı:

Bu yıl 4.cüsü düzenlenen KKTC Türkiye Yılın En İyileri Ödül Töreninin sonunda kişisel mutsuzlukları ya da organizasyondan bekledikleri kişisel tatmini yakalayamadıkları için organizasyonu protesto eden değerli isimler oldu ve kendilerini özgürce ifade ettiler.
Herkesi mutlu etmenin koşulsuz bir sözü verilmediği gecede değerli yönetmen ve tiyatro sanatçısının yaşadığı bu öfke patlamasına tanık olmanın teessürünü yaşadık.
Gönül isterdi ki böylesi bir gecede bunlar yaşanmasın. Hatalarımız olduysa da kendilerini başkalarının haklarına, emeklerine ve alın terine dokunmadan, daha yapıcı bir platformda eleştiri ve tavsiyelerini belirtmelerini arzu ederdik.
Bu bizden bağımsız olarak yaşananlardan dolayı ben ve ekibim teessürlerimizi, özürlerimizi ifade ederiz. Hazırlık sürecimizde karşılaştığımız zorlukların her ne kadar üstesinden gelmiyor başarsak da, emeklerimize ve başarımıza gölge düşürmek için gece boyunca organizasyonu kötülemek ve sabote etmek için büyük bir mücadele verildi. Gecenin resmi olarak patent hakkı şahsım Kutay Tuna’ya aittir ve tek ortağım Resul Tavşandır.
KKTC’de organizasyonumuzu temsil eden Serdar Şengül kendisini, organizasyonumuzda olmayan bir komitenin başkanı olarak göstermesini ise esefle kınamaktayız. Kendisi organizasyonumuzda görev almış personel bir arkadaşımızdır.
Adı geçen şahıs ödül gecesi sonrası katıldığı programlarda yine olmadığı bir ortaklığından çekildiğini ifade etmiş, iş itibarıma, onuruma, kişisel saygınlığıma, özlük haklarıma ve başarılarıma gölge düşürmeye çalışmıştır. Etkinlik sonrası bize gelen şikayet ve başvurular sonrası bu bahsettiğim kişi/kişiler ben ve ekibim dahil Kıbrıs’ta birçok kişi, kurum, kuruluşu maddi ve manevi olarak mağdur etmiştir. Bugüne kadar verdiği emeklerden dolayı kendisine teşekkür eder, an itibari ile yollarımızın ayrıldığını kamuoyuna sunarız.
Konu hakkında mağdur edilen kişiler ile birlikte hukuk yoluna başvurup, yasal süreci devam ettirmekteyiz. Konuyla ilgili halkımızı aydınlatmak, gerçekleri anlatmak üzere bu açıklamayı yapmayı görev bildik.

Kutay Tuna

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu