Para Karşılığı Ödül Veren Organizasyon Görenleri Şaşkına Çeviriyor! -
GündemSosyalVitrin

Para Karşılığı Ödül Veren Organizasyon Görenleri Şaşkına Çeviriyor!

Son zamanlarda sayıları giderek artan ödül törenleri tartışılmaya devam ederken, bir ödül organizasyonunun para karşılığı ödül vermesi görenleri şoke etti.

Son zamanlarda sayıları giderek artan ödül törenleri tartışılmaya devam ederken, bir ödül organizasyonunun para karşılığı ödül vermesi görenleri şoke etti. Sosyal medyada ”Azerbaycan’da Ödül Almak İster Misiniz?” şeklinde verilen reklamlı içerik, şaşkına çevirdi. Ödül törenlerinin sayıca fazla olması niteliği konusunda tartışmaları beraberinde getirirken, Azerbaycan’da düzenlenecek bir törende ödül almak için 29 bin lira ödeme yapmak yeterli.

Organizasyonun sunduğu imkanlar bununla da sınırlı değil. Aday sanatçılar için düşük ölçekli yazılı basında 10 tane magazin haberi yapılması, konaklama ve yol ücretleri de 29 bin liralık ücrete dahil.

Bunlar arasında; Konaklama, V.I.P transfer, yeme – içme , after party bileti, profesyonel fotoğraf ve video çekimi, ödül alındığına dair afiş ve teaser paylaşımı, ödül gecesinde Azerbaycan ulusal kanallarının birinde kırmızı halı röportajının yayımlanması, ödül almadan önce 1 şarkılık sahne performansı yer alıyor.

Türkiye’de benzer şekilde yapılan pek çok ödül organizasyonunun varlığı bilinirken, bakanlığın konuyla ilgili somut bir adım atması bekleniyor. Önceleri prestijli kurumlar, topluluklar ve markalar tarafından organize edilen ödül törenleri ülkemizde ciddiye alınıyordu. Ancak günümüzde yüzlerce ödül töreninin düzenlenmesi kafaları karıştırıyor.

Pantene Altın Kelebek Ödülleri ve Müzikonair Ödülleri gibi birkaç ödül töreninin dışında ödül organizasyonlarına ve törenlere güven kalmadı. Tüketicilerin kafasında niteliksiz bulunan törenler, bilinçsiz kişiler üzerinde olumsuz etki bırakmaya ve manipülasyon yaratmaya devam ediyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın konuya dahil olması ve gereğini yapması bekleniyor aksi takdirde her geçen gün artan ödül törenlerinin sayıları medya, sanat, spor ve daha pek çok alandaki başarılara gölge düşüreceğe benziyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)