MüzikMüzik Haber

Kürklerini Bağışlayacağını Söylemişti… ÇYDD’den Bülent Ersoy Açıklaması!

Değeri 2.5 milyon TL olan 22 kürkünü bağışlayacağını söyleyen Bülent Ersoy'a Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'nden açıklama geldi.

Değeri 2.5 milyon TL olan 22 kürkünü bağışlayacağını söyleyen Bülent Ersoy’a Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nden açıklama geldi.

Bülent Ersoy toplam değeri 2.5 milyon TL olan 22 kürkünü açık artırma ile satıp ‘Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne bağışlayacağını açıklamıştı. Dernek “Bu bağışın kabul edilmesi sözkonusu değildir” açıklaması yaptı.

İşte o açıklama;

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Atatürk ilke ve devrimleri ışığında çağdaş eğitim yoluyla çağdaş toplumlar seviyesine ulaşmayı hedefleyen öncü ve örnek bir sivil toplum örgütüdür. ÇYDD, tüzüğü gereği doğa, çevre ve canlı haklarına saygılı olmayı ilke edinmiştir, efsane Genel Başkanımız Prof. Dr. Türkan SAYLAN’ın “Hayvanlar ve Çocuklar” adlı kitabı ile can dostları olan köpeği ve kedilerine duyduğu sevgi derneğimizin hayvan haklarına verdiği önemin önemli sembollerindendir. Bu nedenlerle, basına yansıdığı üzere, derneğimize hayvanların yaşam hakları ihlal edilerek ekonomik değere dönüştürülmesiyle elde edilen ayni ürünler ve bunların bedelleri üzerinden yapılacak bir bağışı tüzük çalışma ilkelerimiz ve kurumsal değerlerimiz adına kabul etmemiz söz konusu değildir.
Kamuoyunun bilgisine saygılarımızla sunarız.

 

 

Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Reklam

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.