MüzikMüzik Haber

Lvbel C5 Albümünün Tüm Haklarını Sattı mı?

Ünlü rapçi Lvbel C5'in 18 Mart 2022 tarihinde piyasaya sürdüğü sekiz şarkılık C5MODE isimli albümü için Universal Music ile 1 milyon dolara anlaşma sağladığı öne sürüldü.

Ünlü rapçi Lvbel C5’in 18 Mart 2022 tarihinde piyasaya sürdüğü sekiz şarkılık C5MODE isimli albümü için Universal Music ile 1 milyon dolara anlaşma sağladığı öne sürüldü.

Yaklaşık altı aylık bir süreçte Spotify platformunda toplamda 150 milyon stream alan albüm, ünlü şarkıcının kariyerinde oldukça etkili oldu.  ”Görün Ne Haliniz Varsa’ ‘Bembeyaz Kefenden’ ‘Gönder Gelsin’ ‘Yapamam’ ‘EEE’ ‘Sorun Ne Kardeş’ ve ‘Annem’ isimli şarkıların yer aldığı albümün tüm haklarını Universal Music’e verdiği konuşulan Lvbel C5’in bu anlaşmadan 1 milyon dolar kazanç sağladığı iddia ediliyor.

Universal Music ile single bazlı çalışmaları devam eden ünlü rapçi, şarkı başına 700-800 bin TL gelir elde ettiği ve tüm prodüksiyon masraflarını da şirketinin karşıladığı ortaya çıktı.

Öte yandan Lvbel C5 konser kaşesiyle de dikkat çekiyor. Ünlü rapçinin güncel konser ücretinin 250 bin TL olduğu öğrenildi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu