Müzikonair Metin Özülkü’den Dikkat Çeken Açıklama: Artık Üretmek İstemiyorum | Müzikonair
MüzikMüzik Haber

Metin Özülkü’den Dikkat Çeken Açıklama: Artık Üretmek İstemiyorum

Şimdi 90'lar projesinden Metin Özülkü, Hakan Eren, Jale, Reyhan Karaca ve Sibel Alaş, Hürriyet'ten Ömür Gedik'e röportaj verdi.

Şimdi 90’lar projesinden Metin Özülkü, Hakan Eren, Jale, Reyhan Karaca ve Sibel Alaş, Hürriyet’ten Ömür Gedik’e röportaj verdi. Müzik piyasasına ve müziğin geçmişinden bugününe önemli açıklamalarda bulunan isimlerden biri de Metin Özülkü oldu.

Ünlü müzisyen, ”Ben artık üretmek istemiyorum. Kayahan da yaşasaydı eskisi kadar üretemeyecekti. Sezen Aksu üretmiyor, bıraktı…” ifadeleriyle dikkat çekti.

Teknolojinin hızlanmasıyla birlikte ”Bir Kayahan derinliğinde, daha sonra Onno Tunç derinliğinde, Attila Özdemiroğlu derinliğinde insanların yetişme şansı kalmadı hiç” sözlerine yer veren Metin Özülkü, şunları söyledi;

”Her şey fast food, herkes uygulamalar üzerinden bir şeyler söylüyor. Dolayısıyla çocukların bu şarkıları hazmedebilecek hali olmuyor. Mesela ben artık üretmek istemiyorum. Kayahan da yaşasaydı eskisi kadar üretemeyecekti. Sezen Aksu üretmiyor, bıraktı. Ara ara yapıyor. Biz gereken ilgiyi görmüyoruz. 90’larda mesela ben 500 tane şarkı yapmışım, 90’lar dışında 100 tane. Aralarında çok yetenekli olan gençler var ama bir süre sonra yok olabilirler.”

röportajın devamı için tıkla

Kaynak
Hürriyet | Ömür Gedik
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu