Ana Sayfa » Müzik » Murat Dalkılıç’ın Yeni Albümüne “Zorlama” Eleştirisi

Murat Dalkılıç’ın Yeni Albümüne “Zorlama” Eleştirisi

oduller-reklam-banner

Sabah Gazetesinden Özlem Avcı bugünkü köşesinde Murat Dalkılıç’ın yeni albümü Afeta’yı değerlendirdi. Avcı, şarkı için “şarkının isminin değişik olması, dikkat çekeceği anlamına gelmiyor sevgili Murat” sözlerini kullandı.

İşte O Yazı:

Murat Dalkılıç’ın ‘Afeta’ adlı albümü, geçtiğimiz günlerde Poll Production etiketiyle çıktı. Arapça’da ‘Yaşam veren’ anlamına gelen ‘Afeta’nın adını verdiği şarkı, maalesef benden geçer not almadı. Dalkılıç’ın, Gülşen’le seslendirdiği ‘Bir Güzellik Yapsana’ ve ‘Derine’ adlı şarkılarından başka şarkısı hafızamda yer almıyor.
Son albümü dinledim. Söz-müziği kendesine ait olan ‘Afeta’ adlı şarkıya bu ismi koyarak dikkat çekmeye çalışmış. Şarkının isminin değişik olması, dikkat çekeceği anlamına gelmiyor sevgili Murat. Şarkının sözlerine baktım, resmen uydur uydur söyle olmuş. Tekrar edilen ritimler ve sözler… Dalkılıç, bence zorlama şarkılar yerine daha farklı bir şeyler yapmalı. Bazen ne yapsanız olmuyor; hangi imajı yaparsanız yapın, şarkıya hangi ismi verirseniz verin maalesef başarılı olunamıyor.
Dalkılıç, biraz inzivaya çekilerek daha farklı soundlarla, çok daha yaratıcı sözlerle müzikseverlerin karşısına çıkmalı. Söz-müzik yazma konusunda bu kadar ısrarcı olmamalı. Öyle şarkı ismini farklı kullanarak olmuyor. Nitekim şarkı You- Tube’da düşük izlenme oranıyla da dikkat çekiyor. Devamı…

Kaynak: Özlem Avcı, Sabah

oduller-reklam-banner
● Gri Ekran

İlginizi Çekebilir