Müzikonair Netd Klip Yayınlama Şarkı Dağıtımı ve Tanıtım | Müzikonair
Bilgi Deposu 5N1KGenel Bilgiler

Netd Klip Yayınlama Şarkı Dağıtımı ve Tanıtım

Netd klip yayınlama hizmetleri hakkında merak edilen birçok konu vardır. Şarkısını Netd platformuna ekletmek isteyen kişiler nereye başvurabilir ve nereden başlamalıdır?

Netd klip yayınlama şarkınızı milyonlara ulaştırmanın en kolay yollarından bir tanesidir. YouTube Türkiye’nin en fazla müzik içeriğine sahip kanalı Netd platformu binlerce sanatçının ilk tercihi olmaktadır. Hem DMC hem de Netd ile anlaşmalı müzik şirketleri sayesinde bu platformda eserinizi yayınlayabilirsiniz. Peki nereden başlamak gerekiyor? Netd müzik başvuru için sanatçılar nasıl bir yol izlemelidir?

Netd müzik para kazanma konusunda da sanatçılar için de son derece resmi ve güvenilir bir platformdur. Türkiye’deki neredeyse tüm sanatçılar bu kanal aracılığıyla milyonlara kliplerini ve şarkılarını ulaştırmaktadır. İzlenme başına platformdan gelir elde etmek mümkündür. Öte yandan yeni dinleyiciler kazanmak için de benzersiz bir mecradır. Netd YouTube kanalı halen Doğan Holding bünyesinde yer alan bir yapıdır. eğlence amaçlı oluşturulmuş video, görsel ve müzik alanlarında, Doğan Holding’in, Doğan Müzik’in ve Netd Influencer Marketing’in hak sahibi olduğu eserlerin paylaşımlarının yapıldığı, hemen her platformdan ulaşılabilen bir web sitesidir. Doğan Holding bünyesinde yer alan plak şirketi DMC de en çok tercih edilen ve en prestijli markalardan bir tanesidir. DMC ile anlaşmaya varan pek çok sanatçı Netd üzerinden klibini yayınlayabilmektedir. Ancak platform, farklı müzik şirketleri ve dağıtımcılara da açıktır.

Netd Klip Yayınlama Başvuru Şartları

Netd klip yayınlama için başvuru şartları arasında telif hakları alınmış ve lisanslı bir esere sahip olmanız aranmaktadır. Bununla birlikte eserin haklarını içeren bir yazılı belge, patent yahut müzik meslek birliğine kayıt olmak gerekebilir. Muvafakatname ile birlikte eserinizi belirli oranda komisyon ve kesinti ile Netd kanalına yükleyebilirsiniz.

Netd Müzik kanalında sabit bir ücretten bahseden politikalar yoktur. Ancak komisyon ve çeşitli anlaşmalar kazancı paralel olarak etkilemektedir. Netd Türkiye’nin lider video klip yayınlama kanalıdır. Netd klip fiyatları çalıştığınız şirketin anlaşmaları ve fiyat politikalarına göre değişkenlik gösterebilmektedir. Burada yayınlanan klipler, sanatçı kanallarında da yayımlanır ve milyonlarca kişiye aynı anda ulaşmaktadır.

Netd kanalında video klip yayınlamak ücretsiz olsa da bazı ek hizmetler ve ayrıcalıklar ücretlendirilebilmektedir. Bir klip yayınlamak için öncelikli olarak çekilmiş ve montajlanmış bir klibin olması gerekiyor. Teknik olarak yayınlama ücreti olmasa da bazı hizmetler ücretlidir. Bunlar arasında lisanslama, dağıtım hizmetleri, aranje, mix ve mastering, klip prodüksiyon, sosyal medya hizmetleri ve PR hizmetleri yer almaktadır.

Netd müzik para kazanma odaklı bir platform değildir. Müzikten para kazanmak sanatçıdan sanatçıya değişkenlik gösterir. İzlenme ve görüntülenmeler gelirinizle doğru orantılıdır. Ancak pastadan daha büyük pay almak ve hak edişlerinizi optimum seviyede tutmanız adına resmi ve adını duyurmuş markalarla iş birliği sağlamanız önerilmektedir. Müzikonair bu noktada global bir şirkettir ve DMC paydaşları arasında yer alır.

Netd’de Klip Yayınlamadan Önce Bunları Bilin

Netd klip yayınlama için yüksek çözünürlüklü profesyonel bir video klibe ihtiyacınız vardır. Stüdyo, plato yahut doğal ortamda çekilmiş, görüntü tabanlı bir video şarkınızla paralel olarak işlenmelidir. Öte yandan lirik ve audio klipler de vardır. Ancak bu altyapıya sahip klipler, video içerikli kliplere göre daha az talep görür.

Henüz klip çekmediyseniz ve nereden başlayacağınızı bilemiyorsanız Müzikonair ile iletişime geçebilirsiniz. Her bütçeye uygun klip teklifleri şirketimiz tarafından karşılanmaktadır. Müzikonair etiketi taşıyan binlerce klip platformda halihazırda yer almaktadır. Siz de profesyonel bir klip için Müzikonair ile iletişime geçebilirsiniz. Bununla birlikte hiçbir aracı şirkete ihtiyacınız olmadan da şarkınızı dijital platformlara ekletebilirsiniz. Dilerseniz Müzikonair çatısı altında kendi label şirketinizi ücretsiz olarak kurabilir, bütün dijital platformlarda yer alabilirsiniz.

Şarkı yayınlatmak için Müzikonair ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Netd Müzik’in iş ortaklarından bir tanesi olan Müzik Onair ile iletişime geçerek, yeteneklerinizi sizi bekleyen yeni dinleyici kitlenizle buluşturabilirsiniz. Öte yandan Müzik Onair aracılığıyla sunulan başarılı PR çalışması ile şarkınız resmi olarak yayınlandığında radyo ve diğer mecraların ilgisini daha fazla çekecektir. Netd Müzik aracılığıyla sanatçı kimliğinizi rahatlıkla duyurabilir ve 18 milyondan fazla abone sayısı olan kanal üzerinden gelirlerinizi artırabilirsiniz.

Bize Ulaşın Klibinizi Yayınlayalım

Netd klip yayınlama konusunda en çok sorulan sorulardan bir tanesi de platformun ne gibi hizmetler sunduğudur. Klibiniz ücretli veya ücretsiz olarak yayınlanır, künyesi ve şarkı sözleri belirlenir ve arşivlenir. Telif hakları kontrol altına alınır. YouTube aramalarında görünür ve şarkınıza teaser çalışması eklenebilir. Öte yandan anlaşmaya bağlı olarak sosyal medya hesaplarından paylaşılır ve milyonlarla buluşur.

Whatsapp için tıkla

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu