GündemMüzikMüzik HaberSosyalVitrin

Sedat Peker’den Defne Samyeli’ye: “Tüm Kalbimle Özür Dilerim”

Sedat Peker'in paylaşımından sonra gözler, şarkıcı ve oyuncu Defne Samyeli'ye çevrilmişti. Sosyal medyada gündem konusu haline gelen Samyeli tepki gösterince Sedat Peker'den açıklama geldi.

Son günlerde paylaştığı videolarla gündemden düşmeyen Sedat Peker, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun tecavüz suçlamasıyla ilgili açıklama yapmıştı. Ardından Twitter’dan “Daha önce de söylemiştim. Havlamasını bilmeyen it, eve kurt çağırır diye. Hiçbir zaman suçlanmadığım bir olayı böyle gündem yaparsanız öyle bir şey yaparım ki, ben de Defne hanımın evinde kimin kalp krizi geçirdiğini anlatmaya başlarım. Şansınızı zorlamayın!” notunu düşmüştü.

sedat peker twitter tweet defne samyeli

“AÇIKLASIN, KİMMİŞ O DEFNE HANIM”

Sedat Peker’in bu paylaşım ile Defne Samyeli’yi kast ettiğine dair iddialar ortaya atılmıştı. Defne Samyeli ise, Twitter’da Türkiye gündemine oturmuş ve hemen bir açıklama yayımlamıştı:

“Ben o ‘Defne Hanım’ değilim. Ama görüyorum ki gündemde benmişim gibi bir algı oluşmuş, ya da yaratılmış. Son dönemin en popüler tweet’lerinin yazarı Sedat Peker, bunlardan birinde bahsettiği ‘Defne Hanım’ın soyadını da bahşederse, başta ben olmak üzere diğer kadın, anne, kız çocuğu Defne’ler durduk yere zan altında kalmaz, iftiraya uğramaz.

Yayınlarında sık sık Allah’a sığınan, karısının, anneliğine, kızının gözyaşının kutsallığına, Kur’an’ın iftira ile ilgili hükümlerine ve de ‘kul hakkı’na atıfta bulunan Sedat Peker, bu konularla ilgili sadece kendi ve ailesinin Allah katında imtiyazlı olduğunu düşünmüyordur sanırım.

Bir kul, bir birey, bir kadın, bir anne, bir kız kardeş ve bir kız çocuğu olarak kendisini hemen bu muğlak açıklamasını netleştirmeye davet ediyorum. Açıklasın, kimmiş o Defne Hanım? Evinde kim kalp krizi geçirmiş? Açıklayacaktır mutlaka; çünkü şerefli olmak, topraklarımızda pek anlam yüklenen ‘erkek gibi olmak’ bunu gerektirir.”

SEDAT PEKER’DEN JET AÇIKLAMA

Defne Samyeli’nin bu tweetinin ardından Sedat Peker ise özür diledi ve paylaşımında “Defne Hanım” diye kast ettiği kişinin Defne Samyeli olmadığını belirtti. Ancak söz konusu kişinin soy ismini açıklamadı:

“Defne Samyeli hanımın tweetini gördüm. Bahse konu olan kişi kendisi değildir. Ben kendisini kast etmedim. Ancak yine de kendisinden özür dilerim, hem de tüm kalbimle özür dilerim.”

sedat peker twitter tweet defne samyeli

sedat peker twitter defne samyeli

sedat peker twitter tweet defne samyeli

sedat peker twitter tweet defne samyeli

sedat peker twitter tweet defne samyeli

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu