MüzikMüzik Haber

Selda Bağcan’dan Çarpıcı Açıklamalar: “Paraları Köprülere Dökeceğinize İnsanlara Yatırım Yapın”

Oda TV'ye verdiği röportajda dikkat çeken açıklamalar yapan Selda Bağcan "Tüm bu paraları betona, yollara, köprülere dökeceğinize insanlara yatırım yapın, çünkü taşlar yenmiyor." diye konuştu. Öte yandan sanatçı, konserlerin temmuz ayından itibaren başlayacağını ümit ettiğini belirtti.

Pandemide müzik sektörünün durumu hakkında Oda TV’ye açıklamalarda bulunan Selda Bağcan, devletin sanatçılara destek olması gerektiğini belirtti. Çarpıcı açıklamalarda bulunan Bağcan, şöyle konuştu:

“Bu zorlu süreçte sanat emekçilerinin bir kısmı ailesinin yanına döndü, bu yaştan sonra anne babanın eline bakacaklar. Bu çok üzücü bir durum, 15 ay çok uzun bir süre. Kapanma kararında haklı olabilirler ama tüm dünya devletleri;  İngiltere, Almanya, Fransa, Amerika  sanatçılarına destek oldu, para verdi. ‘Oturduğunuz yerde biz size bakarız’ dediler. Burada ise insanlar açlıktan, umutsuzluktan intihar ettiler. Sadece müzisyenler değil; insanlar aç kaldı, açlık büyüdü maalesef gözler kör, kulaklar sağır, memleketimden insan manzaraları bu şekilde… Tüm bu paraları betona, yollara, köprülere dökeceğinize insanlara yatırım yapın, çünkü taşlar yenmiyor. İnsanlarınıza baksaydınız hele ki şu dönemde. Herhalde bu yaz temmuzdan itibaren konserler başlayacak diye umut ediyoruz.”

Kültür Bakanlığının 3 seferliğine yaptığı 1000 TL’lik yardımı eleştiren Selda Bağcan “1000 lira destek verdiklerini duydum, o da para değil. Çevremde destek, kredi alanların bir çoğu da faizli para almış. Devlet bu zamanda vatandaşının yanında olmayacaksa ne zaman olacak?” diye konuştu.

Reklam

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.