Albüm & SingleMüzikTürkçe PopVideo

Sevgi Fırat’ın Yeni Teklisi ‘Sensiz Geceler’ Yayında!

 “O Ses Türkiye” yarışmasında,  başarılı performansıyla tanıdığımız genç solist Sevgi Fırat’ın 4. tekli çalışması “ Sensiz Geceler” tüm dijital platformlarda DMC etiketi ile yayınlandı.

 “O Ses Türkiye” yarışmasında,  başarılı performansıyla tanıdığımız genç solist Sevgi Fırat’ın 4. tekli çalışması “ Sensiz Geceler” tüm dijital platformlarda DMC etiketi ile yayınlandı.

“Sensiz Geceler” de,   Rap müziğe gönül vermiş, kendi janrında başarılı genç isim Tuğrul Bektaş, rap verse sözlerde Sevgi Fırat’a eşlik etti. Sözleri  Kerro’ya (Kerem Demir ), bestesi ve düzenlemesi Milli B. (Milad Beheshti) ye ait olan “ Sensiz Geceler” in video klibi Enes Bilal Taşçı yönetmenliğinde, Maslak ormanlık alanda çekildi. Şarkının yapım aşamasında titizlikle gerçekleştiren Sevgi Fırat’ın ilk kez bir düet çalışması yayınlanmış oldu.

Sevgi Fırat’ın ilk üç teklisi olan “Koca Güneş”, “Geçti Devir”, “Müstehak” ve şimdi “Sensiz Geceler” ile tüm dijital platformlarda DMC etiketi ile yayında.

O Ses Türkiye’nin en genç yarışmalarından olan Sevgi Fırat, muhteşem sesiyle gönülleri fethetmiş,  Ebru Gündeş’in ekibinde yer almıştı. Yarışma da bir diğer jüri olan Hadise’nin de çok istediği bir solistti. Rising Star Türkiye Yarışmasında da Christina Aguilera’nın  “Hurt “şarkısını söylemiş,  İrem Derici’de Sevgi Fırat’a düet yapmak için teklif etmişti.

1994 Ordu doğumlu, Rap müziğe gönül veren Tuğrul Bektaş’ın 35 tekli çalışması ve 1 EP’si yayınlandı. Kubilay Karça, Bossy, Decrat ve birçok isimle düet çalışmaları var. Emre Aydın’a da bir dönem sahnede eşlik etti.

video klibi izlemek için tıklayabilirsiniz

Sevgi Fırat Kimdir?

Sevgi Fırat 06.01.1998 tarihinde Almanya Oldenburg şehrinde doğdu. Almanya’da eğitimine başladı ve yanı sıra flüt, piyano ve şan dersleri aldı. 14 Yaşında Türkiye’ye kesin dönüş yaptı. Ankara Alman Lisesinde okudu. Müziğe ilgisinden Güzel Sanatlar Lisesine devam etti.

Güzel Sanatlarda okurken, O Ses Türkiye yarışmasına katıldı. Daha sonra başka bir platform olan Rising Star Türkiye yarışmasına katılması için davet aldı. Başarılı performansıyla beğeni kazandı.

Müthiş performansı, sesinin tınısı yapımcıların ilgisini çekti. Ve tekli çalışmaları sırasıyla  “Koca Güneş”, “Geçti Devir”, “Müstehak”  yayınlandı. Türkiye’ye geldiğinde, Türkçesini geliştirmek ve kendini doğru ifade edebilmek için bir süre diksiyon ve spikerlik dersi aldı.

2017 yılında Ankara Başkent Üniversitesi Devlet Konservatuar bölümünü yetenek sınavıyla birinci dereceyle okumaya hak kazandı. Yabancı dillerini değerlendirilmesi için Kültür Üniversitesi Turizm ve Otel işletmeciliği bölümüne girdi ve 2 sene sonra mezun oldu. Şu anda Nişantaşı Üniversitesi Turizm Rehberliği bölümünde öğrenimine devam ediyor.

Piyano ve gitar çaldığı enstrümanlardır.

Voleybol ve pilates, müziğin ve öğrenciliğinin dışında hayatında olmazsa olmazlarındandır. Sevgi Fırat’ın dördüncü tekli çalışması  “Sensiz Geceler” şimdi tüm dijital platformlarda DMC etiketi ile yayında!

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu