Ana Sayfa » Müzik » Sinan Akçıl: ‘En Pahalı Besteci Benim’

Sinan Akçıl: ‘En Pahalı Besteci Benim’

oduller-reklam-banner

Sinan Akçıl, dün akşam Süper FM frekansıyla aynı anda Süper FM’in instagram hesabından canlı yayınlanan Duygu Atakan’la #EvdenYayındayız yayınına konuk oldu.

Canlı yayın boyunca önemli açıklamalarda bulunan Sinan Akçıl, karantina günlerini nasıl geçirdiğinden bahsetti.

Sürekli film izlediğinden ve beste yazdığından bahseden başarılı isim, ‘Evdeyim, sürekli film izliyorum, şarkı yazıyorum. Yaşar İpek’e şarkı yaptım, Sibel Can’a şarkı yaptım. Berkay da sürekli şarkı için arıyor’ dedi.

Duygu Atakan’ın, ‘Kızım’ şarkısında bir babanın duygularını nasıl bu kadar güzel anlattığı sorusuna; Sinan Akçıl, ‘Hikayelerden etkilenerek yazdım. Kızım olursa ona armağan edeceğim. Oğlum olursa sözlerini değiştireceğm. Bu dünyada bir parçam olsun, çocuğum olsun istiyorum. Ne zaman olur ‘Allah bilir’ dedi.

Sinan Akçıl, rap-pop tartışması için de ‘İki müzik de birbirini besliyor, güzel şeyler yaptıkça her zaman başarılı olur’ dedi.

Duygu Atakan’ın ‘Keşke yapmasaydım dediğin şarkı oldu mu?’ sorusuna Akçıl, ‘Bir şey demeyeyim ayıp olur’ cevabını verdi.

‘En pahalı besteci sen misin?’ sorusuna Sinan Akçıl, ‘Sanırım benim. Ama hediye ettiğim şarkılar da oldu’ dedi.

‘Piyanist 2’ albümündeki şarkıları ve şarkıcıları henüz belirlemediğini söyleyen başarılı isim, yeni isimler ve usta isimlerle ortak bir proje düşündüğünü söyledi.

Sinan Akçıl, çok sevilen ‘Güzel Karım’ şarkısını hikayesini de şöyle anlattı: ‘Güzel karım barışma şarkım. Burcu, şarkıyı başta dinlemek istemedi, kalbi kırıktı. Lütfen dinle dedim. Şarkıyı dinledikçe duygularımı anladı ve barıştık’ dedi.

Sinan Akçıl: ‘En Pahalı Besteci Benim’

oduller-reklam-banner