Genel BilgilerMüzik

Single Çıkarmak İsteyenler İçin Yol Haritası

Müziği kariyer hedefi olarak planlayanların en çok sorduğu sorulardan bir tanesi de single çıkarmak istiyorum ne yapmalıyım?

Müzikteki yeteneklerini sergilemek ve müziği kariyer hedefi olarak planlayanların en çok sorduğu sorulardan bir tanesi de single çıkarmak istiyorum ne yapmalıyım? yahut şarkı çıkarmak istiyorum ama nasıl yapacağımı bilmiyorum şeklinde oluyor. İşte fiziki ve dijital ortamlardan single çıkarmadan önce bilmeniz gerekenler ve tavsiyeler…

Single çıkarmak istiyorum diye bir müzisyen yahut şarkıcı öncelikli olarak ortaya koyacağı eser üzerinde kararlı olmalıdır. Şarkının bestesinde ve sözünde özgünlük olmalıdır. Beste ve şarkı sözü gibi ellerinde herhangi bir eser bulunmayan kişiler ise başkalarından eser alarak yola koyulmalıdır. Güvendiğiniz ve tarzınızı yansıttığını düşündüğünüz bir şarkıyı bir başkasından izin alarak ve telif haklarını ödeyerek satın almalısınız. Öte yandan cover parçaları da değerlendirmeniz mümkündür. Bu noktada telif hakkı ücreti yeniden karşımıza çıkar. Telif ücretleri ödenmemiş bir parça üzerinden gelir elde etmek yaptırımı olan bir suçtur. Parça sahiplerinden alınacak izin ve ödenmesi gereken ücretlerin zorlayıcı olduğunu düşünüyorsanız, kendi eserinizi ortaya koymak çok daha sağlıklı olacaktır.

Bestenizi Demo Olarak Kaydetmekle Başlayın

Single çıkarmak istiyorum diyorsanız, ilk olarak bestelerinizi basit olarak nitelendirilebilecek bir demo kayıt ile kaydetmelisiniz. Bir enstruman ile şarkınızın bestesini demo olarak kaydettiğinizde ilk adımı atlamış olursunuz. Şarkınızı kendiniz düzenleyemiyorsanız yahut standartların dışında kaldığını düşünüyorsanız, uzman kişilerden destek alabilirsiniz. Müzik Onair Company bağımsız müzisyenlere verdiği birçok destekte her konuda yanınızda olacaktır.

Profesyonel Destek Alın

Şarkınızı bulma, kayı aşaması, prodüksiyon aşaması, klip aşaması gibi her konuda destek ve iş birliği sağlayabileceğiniz Müzik Onair Company single çıkarmak isteyen müzisyenlere pek çok destek vermektedir.

Bize Ulaşın

Daha fazla bilgi için muzikonair@gmail.com ve WhatsApp üzerinden 0552 685 38 82 numarası ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Reklam

Bu İçeriğin Kısa Linki: https://muzikonair.com/B0RR1
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.