Suzan Kardeş: Sevdiğim Şeyleri Yaptığım İçin Mutluyum -
MüzikMüzik HaberVitrin

Suzan Kardeş: Sevdiğim Şeyleri Yaptığım İçin Mutluyum

Suzan Kardeş BirGün Gazetesinden Işıl Çalışkan'a konuştu. Hayatı ve kariyeriyle ilgili samimi açıklamalar yapan Kardeş, sevdiği şeyleri yaptığı için mutlu olduğunu dile getirdi.

Balkan Ezgileri denince akla ilk gelen isimlerden Suzan Kardeş, BirGün gazetesine röportaj verdi. Suzan Kardeş, şimdilerde bir Sezen Aksu bestesi olan ‘Bi Git’ ile dinleyici karşısında. Kardeş bir hayalinin de okunmamış bir Sezen Aksu şarkısı olduğunu ve ıo hayalinin de gerçekleştiğini ifade etti.

Konserlerinin yoğun geçtiğini söyleyen Balkan ezgilerinin usta ismi; “Konserlerim yoğun geçiyor. Durmak bana göre değil. Sürekli bir şeylerle ilgilenirim, uğraşırım. Öğrenmeyi çok seviyorum. Yorulmak nedir bilmiyorum. Sevdiğim, ilgi duyduğum işleri yapıyorum. Daha ne olsun! Hayatım boyunca hep bir şeyler üretmek istedim. Böyle bir tarafınız varsa hiçbir şeyi kolay kolay bırakamıyorsunuz. Kendimi bu açıdan şanslı görüyorum. İnsanın kendi hayatında adayacağı şeyler olsun yeter ki… Allah ona güç ve beceri veriyor. Niyet etmek en önemlisi, o zaman hiçbir şey sizi temponuzdan alıkoyamıyor. Sevdiğim şeyleri yaptığım için mutluyum. Tatlı yoğunluklarım var” dedi.

“SAHNEMİZ UMUDU BÜYÜTMEK İÇİN ARACIDIR”

İnsanlık için her zaman şans, bereket ve umut istediğini söyleyen Kardeş, “Sahnemiz de bu umudu büyütmek için bir aracıdır. Orada insanlar kendilerinden bir şey bulsun isteriz. Bütün herkese aynı şekilde hitap etmeye çalışırım. Bu yüzden rengarenk bir konsept ile seyircinin karşısına çıkarız. Nasıl bir enerjideysem onu yansıtmaya çalışıyorum. Bu yüzden hayat karşısında da bu şekildeydim. İnsanlarla ortak bir nokta bulabildiysem ne mutlu. Bu zamana kadar birçok şeyden beslendiğimi düşünüyorum. Elbette güncel birçok şeyi de takip ediyorum. Her şeyden önce ben var olmayı seven biriyim, yok olmayı seven biri asla olmadım. Var olmayı seven biri olduğum için de elimden geldiğince her şeye dokunmaya çalışıyorum” dedi.

“SEZEN AKSU BENİM İÇİN ÇOK DEĞERLİ”

Şimdilerde Sezen Aksu bestesi “Bi’ Git” teklisi ile dinleyiciyle buluşan Suzan Kardeş duygularını şöyle dile getirdi;

“Sezen Aksu benim için çok değerli. Büyük bir dönüm noktası diyebilirim. Aramızda çok özel bir bağ var. İsmi gibi kendisi de her şeyi sezer. İlk albümümü kendisi bana yaptı. O zaman bana “Sen bir hikâyesin ve bu hikâyeyi herkes öğrenmeli” dedi ve ilk albümüm böylelikle çıktı. Çok heyecan duyduğum zamanlardı. Kendisinin hayatımdaki yeri çok başkadır. Benim bir hayalim de hiç okunmamış bir Sezen Aksu şarkısı seslendirmekti. O da gerçekleşti. Sezen Aksu bana doğum günümde bir şarkı hediye etti. 6 Mayıs günü Hıdırellez Bayramı’nda şarkımızı dinleyicilerle buluşturduk. Hıdırellez’in bereketi bana olduğu kadar dinleyenlere de şans verdi. Çok güzel geri dönüşler aldım. Bunun için “Çok şükür” diyorum. Şarkımın düzenlemesini Okay Barış, mix’ini Murat Bulut ve mastering’ini de Çağlar Türkmen yaptı. Ben bu projede ilk defa pop şarkı seslendirdim. İlk başlarda çok korkuyordum. Sezen Aksu’nun karşısında “Ya Sezen ben bunu okuyamam” dedim. O da bana “Öyle bir okuyacaksın ki bunu benim bile müdahale etmeme gerek kalmayacak” dedi. Ardından dediği gibi oldu ve şarkımızı tek solukta bitirip müzikseverlere armağan ettik.”

“MÜZİĞİN OLDUĞU YERDE HAYAT VARDIR”

Müzik yasakları ve baskıları hakkında da fikirlerini dile getiren usta sanatçı, “Konserler benim için önemli hikâyeler barındırır. Müziğin olduğu yerde hayat vardır. Çünkü her sahne ayrı bir hikâyedir benim için. Sahnede olmak, insanlara birkaç saat bile olsa güzel vakit geçirmelerine vesile olmak çok güzel bir duygu. Birçok müzisyenin geçim kaynağı müzik ve sahneler. Pandemi sebebiyle müzik yasakları hayatlarımızın her alanını etkiledi. Bu çok üzücü bir durum. Bir an önce bu zamanları geride bırakalım istiyorum” dedi.

HABER KAYNAĞI: https://www.birgun.net/haber/umudu-buyutme-araci-sahnelerimiz-394405

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)