Müzikonair TikTok, New York City Hükümet Kurumlarında Yasaklandı! | Müzikonair
GündemSosyalSosyal MedyaVitrin

TikTok, New York City Hükümet Kurumlarında Yasaklandı!

New York City, TikTok'un devlete ait cihazlarda kullanımını kısıtlamak için önlemler alan hükümet kurumlarının giderek büyüyen listesine katıldı.

TikTok dünyada en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri. Ancak platformun güvenlik konusundaki açıkları hükümetleri tedirgin ediyor ve kamusal alanlardan başlayarak özellikle New York City’de hükümet kurumlarına kadar yasaklandı.

New York City, TikTok’un devlete ait cihazlarda kullanımını kısıtlamak için önlemler alan hükümet kurumlarının giderek büyüyen listesine katıldı. Güvenlik kaygılarından kaynaklanan karar, TikTok’un Çin ile bağları ve veri işleme uygulamalarına ilişkin devam eden incelemeler gerekçe gösteriliyor.

Şehrin Teknoloji ve İnovasyon Ofisinin bir bölümü olan NYC Siber Komutanlığı, şehir çalışanlarının hükümet cihazlarında TikTok kullanımına derhal yasak getirildiğini açıkladı. Raporda, kararın, uygulamanın şehrin teknik ağları için oluşturabileceği potansiyel riskleri vurgulayan kapsamlı bir güvenlik değerlendirmesine dayandığı belirtildi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu