TRT Radyolarında Yeni Yayın Dönemi Başladı -
RadyoUlusalVitrin

TRT Radyolarında Yeni Yayın Dönemi Başladı

Farklı formattaki yayınlarıyla tüm dinleyicilere hitap eden TRT Radyoları, yeni kimliği ve dopdolu içerikleriyle yeni yayın dönemine başladı.

Radyo müdavimlerine müjdeyi sosyal medya hesabından duyuran TRT Genel Müdürü Mehmet Zahid Sobacı, “Bir kulağımız hep radyoda, onun yeri bambaşka. 94 yıllık birikimi ve şimdi yepyeni kimliğiyle TRT Radyoları yeni yayın dönemine başladı. Tüm dinleyicilerimiz ve radyo ailemize hayırlı olsun. Emeği geçen arkadaşlarımı gönülden kutluyorum,” ifadelerini kullandı.

94 yıl önce başladığı yayın hayatına çok sesli ve çok kanalla devam eden TRT Radyoları, geçmişinden ve dinleyicilerinden aldığı güçle yeni yayın dönemine yepyeni bir kimlik ve yeni logosuyla merhaba dedi. TRT Genel Müdürü Mehmet Zahid Sobacı’nın müjdeyi sosyal medya hesabından, “Bir kulağımız hep radyoda, onun yeri bambaşka. 94 yıllık birikimi ve şimdi yepyeni kimliğiyle TRT Radyoları yeni yayın dönemine başladı. Tüm dinleyicilerimiz ve radyo ailemize hayırlı olsun. Emeği geçen arkadaşlarımı gönülden kutluyorum” ifadeleri ile duyurduğu yeni yayın döneminde, TRT radyolarının sevilen programlarının yanı sıra 450’den fazla yeni program da radyo dinleyicilerinin beğenisine sunulacak.

450’den fazla yeni radyo programı

Yeni yayın döneminde dinleyici ile buluşacak yaklaşık 700 radyo programının 450’den fazlası yeni programlar olacak. Eğitim, kültür, haber, popüler müzik, Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği temalarıyla yayınlarını sürdüren TRT Radyo kanallarının dinleyicilerde alışkanlık yapmış yapımlarının yanı sıra, yeni içerikler ve sesler de yayın akışında yerini alacak. Türk müziğinin köklü geçmişinin izinin sürüleceği yeni programlar “Derunumda Neler Var”, “Sesinde Ümit ve Yollar” ve “Kültür Sese Bürününce” gibi yeni programlar, yeni yayın döneminde dinleyiciyle bulaşacak programlardan sadece birkaçı olacak.

Klasik müzikseverlere dinleti keyfi

Ülkemizin ilk ve tek radyo orkestrası olan “TRT İstanbul Hafif Müzik ve Caz Orkestrası” ile “Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası” ve “İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası” gibi önemli orkestraların konser kayıtları ve sezon performanslarıyla birlikte sadece Avrupa Yayın Birliği (EBU) üyelerinin yayınlayabildiği en seçkin klasik müzik eserlerini sunan “EBU Euroclassic Notturno” kuşağı, klasik, pop, rock, caz ve dünya müziğinin en iyi örneklerini sunan TRT Radyo 3’te müzikseverlerin beğenisine sunulmaya devam edecek.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)