GündemSosyal

WhatsApp Tasarımında Büyük Değişiklik Yolda

WhatsApp, tasarım anlayışında önemli değişikliklere gitmeye devam ediyor. Kullanıcı deneyimini güncelleyen uygulama, şimdi de ikonik yeşil rengini terk etmeye hazırlanıyor.

WhatsApp, tasarım anlayışında önemli değişikliklere gitmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde gezinme çubuğunu alt kısıma taşıyarak kullanıcı deneyimini güncelleyen uygulama, şimdi de ikonik yeşil rengini terk etmeye hazırlanıyor.

Son beta sürümlerinde, WhatsApp’ın beyaz tema üzerinde çalıştığı gözlemlenmişti. Şu anda beta sürümünde görülen 2.24.6.77 sürümünde, üst çubuğun yeşilden beyaza döndüğü ve WhatsApp yazısının yeşil renkte olduğu fark ediliyor. Sohbet pencerelerindeki üst çubuklar ve profiller de beyaz arka plana geçmiş durumda. Bu değişikliklerle, gezinme çubuğunun tasarımı ve rengiyle uyum sağlanmış.

Ayrıca, üç noktalı açılır menüde de değişiklikler yapılmış. Menü öğeleri artık simgelerle temsil ediliyor. Yeni alt çubuk zaten kullanıma sunulmuş durumda, bu nedenle renk değişikliğinin tüm kullanıcılara yakın zamanda açılması bekleniyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu