GündemSosyalSosyal MedyaVitrin

YouTube Shorts Para Kazandıracak!

YouTube, Shorts üzerinden para kazanmak da artık mümkün olacak. Özellik, TikTok platformunda da kullanılıyor.

Dünyanın en büyük içerik platformlarından birisi olan YouTube, son yıllarda özellikle dijital mecraların popüler olmasından sonra bambaşka bir platform haline geldi. İçerik üreticileri için büyük bir gelir kapısı olan bu platform, çok tercih edilen dijital medyalardan biri. Şirket, kendisini zaman zaman zorlayan rakip şirketleri geçmek için rakiplerinin kullandığı özellikleri de bünyesine almayı ihmal etmiyor.

YOUTUBE SHORTS PARA KAZANDIRACAK

YouTube, para kazanmanın en büyük adreslerinden birisi haline dönüştü. YouTube, içerik üreticilerinin daha çok para kazanması için çeşitli denemelerde bulunuyor. Son deneme ise TikTok’a benzer bir özellik içeriyor. YouTube, içerik üreticilerinin Shorts’ta para kazanmasını sağlayacak bir özelliği aktif etmek istiyor. Shorts, 2023’ten itibaren YouTube İş Ortağı Programı ile birlikte hareket edecek. Bu ortaklıkla birlikte bu bölümde reklamlardan para kazanabilmenin önü açılmış olacak.

30 MİLYAR GÖRÜNTÜLEME

YouTube Shorts yaklaşık 18 ay önce piyasaya sürülmüştü. Geçtiğimiz yıl YouTube, Shorts’un “uzun vadeli bir para kazanma projesi” olduğunu belirtmişti. Görünen o ki şirket, yavaş yavaş bu adımlarını gerçekleştiriyor. Elde edilen bilgilere göre bu alan günde 30 milyar görüntülenme elde ediyor.

Reklam

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.