MüzikMüzik Haber
Trend

Çalıntı Olduğu Öne Sürülmüştü… Ati242, Zen-G’nin Savunmasına Böyle Yanıt Verdi

Zen-G ile Ati242'nin ortak düet çalışması "Alev Alev"in çalıntı olduğu iddia edilmişti. Aylar sonra iddialar hakkında ilk kez konuşan Zen-G ile ilgili Ati242'den yanıt geldi.

Zen-G ve Ati242’nin geçtiğimiz yıl mayıs ayında piyasaya sürdüğü “Alev Alev” isimli şarkısı ile ilgili çalıntı iddiaları ortaya çıkmıştı. Şarkının 100 Blaze ve Koba LaD’ın ortak düet çalışması olan “BINKS” ile benzerliği Türkçe Rap dünyasında tartışma yaratmıştı.

Ati242 ise gelen tepkilerin ardından Twitter hesabından “Valla arkadaşlar, bahsi geçen Fransızca şarkıyı yeni dinledim. Konuk olduğum bir parça, muhabbet çok da s***mde değil açıkçası.” yanıtını vermişti. Tüm bunların ardından Zen-G’nin “Biz Bize” isimli YouTube programında söyledikleri tartışmayı yeniden alevlendirdi. Zen-G katıldığı programda, sessizliğini şu sözlerle bozdu:

“Ben o zaman özellikle konuşmak istemedim çünkü Ati zaten benden daha genç ve daha az tecrübeli bir arkadaşım olduğu için ve ani, hızlı hareketler yaptığını bildiğim için onu kanının hızlı akmasına bağladım. Yani arayıp sen niye beni önceden aramıyorsun falan demedim. Beni Ege abi aradı, onunla konuştuk. Bizim çocuk fevri, iyi ki sen bir şey yapmadın, konuşmadın, yapacak bir şey yok, olduysa oldu tadında şeyler söyledi. Beatmaker arkadaşım beat’i bana atmıştı. Albüme almayı bile planlamamıştım. Ama sonra beatin üzerine şarkıyı yazdım. Sonra şarkıyı kimle söylerim diye düşündüm. Ati’den başka insanlarla da görüşmüştüm. Ama Ati’yi davet etme sebebim, o da beni Flowjob şarkısına davet etmişti. Ben de onu bu işin içine dahil etmek istedim.

“ŞARKI ÇALINTI DEĞİL”

Öte yandan Zen-G, şarkının çalıntı olmadığını söyledi:

“Şarkı hiçbir şekilde çalıntı değil. Hatta tonu bana çok yakıştı, bundan sonra da bu tonlarda şarkı yapmak istiyorum”

Programı izlemek için tıklayın

ATİ242’DEN AÇIKLAMA GELDİ

Zen-G’nin bu açıklamasının ardından Ati242 ise Twitter hesabından şu notu düştü:

“Hakkımda bir insan daha hayal dünyasında tek bir yorum yaparsa WhatsApp konuşmalarını dökeceğim. Çok garip adamlarsınız. Susuyoz diye koşturmayın. Hepiniz aylarca g**ümde dolandınız feat için, söz meclisten içeri. Çok şaapmayın o yüzden. Hele ki bu arkadaş. Polemiğe sokmayın öpüyom.”

Ati242, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Ortamım, sevdiğim saydığım insanlar belli. Bu kast ettiğim de tüm Türkçe Rap dünyası değil. Gerek arkadaş ortamında, gerek kamera karşısına geçip aylarca benden feat isteyip, insanlık yapıp verse girdikten sonra değişen, g**ü başı oynayan MC’lere. Helal olsun hepinize, sıkıntı yok”

Zen-G ve Ati242’nin “Alev Alev” parçasını dinlemek için tıklayın 100 Blaze ve Koba LaD’ın düeti “BINKS”i dinlemek için tıklayın

zen g ati242 alev alev çalıntı twitter

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu