MüzikMüzik Haber

Edis Warner Music Group İle 4 Yıllık Sözleşme İmzaladı

Şarkıcı Edis, dünyanın en büyük müzik şirketlerinden biri olan Warner Music Group ile anlaştı.

Ünlü şarkıcı Edis, Warner Music Group ile 4 yıllık sözleşme imzaladı. Edis, çıkaracağı İngilizce albüm için dünyaca ünlü müzik şirketi ile görüntülü konferans yöntemiyle bir toplantı gerçekleştirdi ve global kariyerinin en önemli adımlardan birini atmış oldu.

Aleyna Tilki’den sonra Warner Music Group’un ikinci Türk sanatçısı olan Edis, daha önce dünyaca ünlü plak şirketiyle ön kontrat imzalamış ancak pandemi nedeniyle bu anlaşma yarım kalmıştı.

Edis, pandemi nedeniyle Londra’ya gidemeyince görüşme, üç ayrı ülkenin ( Amerika, İngiltere ve Türkiye ) temsilcileri ile sanal ortamda gerçekleşti. Ünlü şarkıcı görüşme sonunda 4 yılı kapsayan anlaşma için imzayı attı.

Müzik şirketinin Avrupa, Orta Doğu ve Afrika sorumlusu Alfonso Perez-Soto, Edis için, “Sadece inanılmaz bir sanatçı değil, aynı zamanda harika biri ve bize kusursuz şekilde uyacak bir isim. Müthiş bir hikayesi, eşsiz vizyonu ve sıra dışı bir yeteneği var. Harika eserlerini dünyanın geri kalanıyla paylaşmak için sabırsızlanıyoruz” ifadelerini kullandı.

Dünya devi şirketin Türkiye’deki partneri DMC’nin Genel Müdürü ünlü prodüktör Samsun Demir ise haberi sosyal medyadan şu sözlerle duyurdu;

”Uluslararası bir devin bir Türk Sanatçısına yatırım yapması hepimiz için gurur verici olmalı…
Bu nedenle Warner Müzik Grup Ceo’su Stu Bergen , Vice President Alfonso Perez Sato , Türkiye Genel Müdürü Gülce Özyeşilpınar ve Alen Torosyan’a özel teşekkürlerimi sunmak istiyorum.”

Şirketin bünyesinde Dua Lipa, Cher, Cardi B, David Guetta gibi yıldız isimler var.

 

 

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu