Ana Sayfa » Müzik » ”Kıpır Kıpır Bir Zeynep Dizdar Geliyor”

”Kıpır Kıpır Bir Zeynep Dizdar Geliyor”

oduller-reklam-banner

Pop müziğin güçlü seslerinden Zeynep Dizdar, Müzik Onair Instagram canlı yayınında Cüneyt Diktaş’ın sorularını yanıtladı. ‘Pandemi süreci bana iyi geldi’ diyen Zeynep Dizdar yarım kalmış bestelerini tamamladığını söyledi. Son olarak ‘Kör Kurşun’ şarkısını piyasaya süren Dizdar, çok yakında yeni şarkılar için harekete geçeceğini söyledi. Zeynep Dizdar, ”Ağustos sonu şarkıları dinleyeceksiniz. Kıpır kıpır bir Zeynep Dizdar gelecek. İstediğim bir tarzla giriş yapmak istiyorum.” açıklamasında bulundu.

İşte Zeynep Dizdar’ın açıklamaları;

”Pandemi bana iyi geldi. Yarım kalmış işlerimi tamamladım. Kenara koyduğum bestelerim vardı onları tamamladım. Dinlendim. Ne kadar hepimizi korkutan bir şey olsa da yaşama bir es verdiğimiz için iyi oldu. Güzel şarkılar geliyor. Kendi bestelerimi ve güvendiğim isimlerden gelen şarkıları değerlendiriyorum. Şarkının beni heyecanlandırması lazım. Önce demo okuyorum eğer heyecanım katlanırsa şarkıya karar veriyorum.

1999 ve 2006 yılları arasında ara verdim. 8 yıllık ara olacak iş değil. Bu kadar uzun ara bir sanatçı için çok uzun. Kuzu gibi bekledim. Biraz bekletildim. O ara firmaların da durumları bozuktu. Firma sahipleri çöküşteydi ve biraz da küçüktüm. Ne yapacağımı bilemedim ve beklemek zorunda kaldım. Bende de bir enerji birikti. Sonra Ozan Çolakoğlu’na gidip ‘Yeter artık’ dedim. Sonra ‘Sarı Ev’ DMC ve Sony ortak yapımı oldu. O şarkı benim yeniden doğduğum şarkı.

‘Sana Güvenmiyorum’ şarkısında Erol Köse ile yollarımız birleşti. Erol Köse çok önemli bir müzik adamı. Yine çalışabiliriz biz haberleşiyoruz. Kafamda bir şeyler var hazır ol diyor bana.

Bazen Demo Okumalar Daha İyi Oluyor

‘Kör Kurşun’ isimli bir şarkı getirdi Murat Uyar bana. Şarkıyı beğendim ve okumak istedim. Sonra Polat Yağcı ile buluştuk. Demosu hazırdı şarkının sadece benim okumam yoktu. Polat, bana bir de senin şarkını koyalım dedi. Derken pandemi sürecine girdik. Hepimiz evlerdeyiz. Daha sonra Murat (Uyar) bana şarkıyı kendi firmasından çıkarmayı teklif etti. ‘Kör Kurşun’ özellikle nakaratından etkilendiğim bir şarkı. Demo okumasıyla çıktı şarkı. Bazen demo okumalar daha iyi olabiliyor.

Ben konserlere başladım diyebilirim. Kuruçeşme’de konser verdik önümüzdeki günlerde izleyeceksiniz inşallah. Ama devamı ne zaman gelecek ben de bilmiyorum şu an.”

İşte canlı yayının tekrarı;

 

 

oduller-reklam-banner

İlginizi Çekebilir